Анатолій Сайковський: довідка

Анатолій Сайковський: довідка

Анатолій Сайковський — архітектор-будівельник, член Національної спілки архітекторів України, художник, графік, журналіст. Що ще про нього відомо в контексті історії Кривого Рогу — на history.1kr.ua

Анатолій Іполитович народився 27 серпня 1934 року в місті Дніпродзержинську (після декомунізації — Кам’янське) Дніпропетровської області. Автор і співавтор окремих архітектурних творів та численних публікацій у центральних журналах і газетах країни, у яких зміг розкрити нові зв’язки між традиційною архітектурою та сучасністю. Автор монографії про скульптора Георгія Васильовича Нерода, виданої в 1985 році.

 

Підпис до фото: Ювілейна, сквер «Квітка Кривбасу». Архітектор проекту: Анатолій Сайковський. За його задумом, сквер символізував багатства підземного Кривбасу. Його будували винятково за рахунок фінансування місцевих підприємств. Ось чому на «Квітці» було увічнено назви криворізьких ГЗК з використанням криворізьких гірських порід та мінералів. Фото 1988 року.

Джерело фотографії: Едуард Дворчук для фейсбук-спільноти Криворізька старовина 

Закінчивши Київську середню мистецьку школу ім. Т.Г.Шевченко при художньому інституті та відслуживши у лавах Радянської Армії, А.І.Сайковський їде до Ленінграда для продовження навчання у вищій школі.

Навряд чи варто применшувати, а тим більше заперечувати, значення школи у формуванні професії та світогляду майбутнього архітектора, особливо коли йдеться про таку стару школу мистецтв, як Ленінградський інститут живопису, скульптури та архітектури ім. І.Є.Рєпіна Академії мистецтв СРСР, в якому здобув вищу архітектурну освіту А.І.Сайковський.

Цей знаменитий виш випестував цілу плеяду блискучих талантів, що склали гордість і славу вітчизняного мистецтва. Вихований на глибоких, прекрасних традиціях, який увібрав їх, зодчий завжди з ніжністю і трепетом згадує про свою альма-матер, педагогів і наставників. Значну роль становленні архітектора зіграв сам Ленінград як місто та Петербуг. 

У 1980-х роках запропонував у Саксаганському районі Кривого Рогу, на місці пустиря біля універсаму «Кривбас» зробити «Квітку Кривбасу» і навесні 1984 року розпочалося будівництво, яке закінчилося восени. 

Джерело інформації: альбом «Анатолій Сайковський», 2007, автор-упорядник С. О. Жуков, Видавництво «Мінерал»

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Які об'єкти архітектурної спадщини Кривого Рогу були пошкоджені внаслідок російської агресії

Щоб дізнатися про кількість пошкоджених та/або зруйнованих об'єктів культурної спадщини у нашому місті, редакція онлайн-медіа "Перший Криворізький" 1kr.ua надіслала запит виконкому Криворізької міської ради. Ми дізналися, що Департамент регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин має інформацію про три пошкоджені пам'ятки архітектури місцевого значення.

Там, де оживає музика: історія Криворізького музичного коледжу

У Центрально-Міському районі Кривого Рогу, у мальовничому куточку природи неподалік парку Мершавцева, стоїть Криворізький обласний фаховий музичний коледж — осередок культурної спадщини Кривого Рогу та професійної музичної освіти.

Як одружувались і виходили заміж в Кривому Розі у XX столітті

До Дня всіх закоханих зібрали фотографії з весіль на Криворіжжі 100 років тому, а також традиції святкувань весілля