КРЕС

«Енциклопедія Криворіжжя», том 1

Що таке КРЕС: довідка

Згідно з інформацією, наведеною в «Енциклопедії Криворіжжя»*, на Криворіжжі є два КРЕСи. Що відомо про КРЕС у контексті історії Кривого Рогу — на history.1kr.ua

КРЕС — житломасив центрально-західної частини Покровського району, закладений у кінці 1920-х як селище працівників Криворізької районної електростанції. Постраждав під час Другої світової війни. Був відбудований у 1950-х. Розвитку набув у 1950–60-х. Має 13 вулиць, де мешкають 9 тисяч людей.

КРЕС. Магазин «Книги» по вулиці Кремлівській (Січевлавській). Фото 1980-х років.

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина

КРЕС — народна назва житломасиву в місті Інгулець. Закладений у 30-х поблизу електропідстанції. Мешкали родини гірників рудоуправління «Інгулець». Складається з приватного сектора. До складу входять вулиці Жовтонога, Кочубея, Шаляпіна, Киргизька, Льотна. Має до 100 будинків. Багатий на зелені насадження.

Гребля на річці Саксагань для Криворізької районної електростанції (КРЕС) у 1930 році. Стопкадри з кінохроніки ВУФКУ (Україна).

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина 

Будівля Криворізької районної електростанції (КРЕС). Фото: 11 вересня 1941 року з книги Ігоря Рукавіцина «Кривий Ріг крізь об'єктив німецького солдата 1941-1944, Київ 2019»

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина 

* Джерело: «Енциклопедія Криворіжжя», том 1, автор і керівник проєкту В. П. Бухтіяров, науковий керівник В. Г. Балакін, упорядник В. П. Бухтіяров, Кривий Ріг, видавництво «ЯВВА», 2005, стор. 638.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Палац спорту "Молодость"

Студенти КГРІ

Студенський оркестр на вулиці Пушкіна

Кінотеатр «Зірка»

Поштовий, 35 будинок. 1920 рік

Відео на тему

Краус. Там, де починається політ

«Втрачений ілюзіон. Частина 1 | Кривий Ріг» («Утраченный иллюзион. Часть 1 | Кривой Рог»)

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Без води, без заводів, але з театрами - як жили криворіжці під час окупації у 1941-1944 роках

Кривий Ріг був окупований німецькими військами 30 місяців — із 15 серпня 1941 року до кінця лютого 1944 року. У цей час криворіжці мали проблеми з водо- та електропостачанням, вивчали в школах німецьку мову (а спершу навіть «Заповіт» Шевченка), відновлювали знищені заводи, грали товариські футбольні матчі з румунськими, угорськими й німецькими вояками. Як змінилося місто, у якому на початок 1941 року проживали трохи більше 200 тисяч людей, і як німці керували життям місцевого населення — на history.1kr.ua

Коли насправді повністю звільнили від окупантів Криворіжжя

Днем визволення Кривого Рогу прийнято вважати 22 лютого 1944 року, насправді ж Криворіжжя повністю звільнили 8-10 березня. А бої за населені пункти біля Кривого Рогу тривали до 10 березня.

Калораж для шахтаря-підземника в 1930-х у Кривому Розі – з історії однієї фабрики-кухні

Уперта боротьба за калораж, тобто калорійність страв. У такій реальності жили криворізькі шахтарі в 1930-ті роки. Згідно з нормами, під час фізичної праці добові енерговитрати робітників складають 3300 – 3900 ккал, і вони мають покриватися збалансованим раціоном. Як було в 1930-х?