КРЕС

«Енциклопедія Криворіжжя», том 1

Що таке КРЕС: довідка

Згідно з інформацією, наведеною в «Енциклопедії Криворіжжя»*, на Криворіжжі є два КРЕСи. Що відомо про КРЕС у контексті історії Кривого Рогу — на history.1kr.ua

КРЕС — житломасив центрально-західної частини Покровського району, закладений у кінці 1920-х як селище працівників Криворізької районної електростанції. Постраждав під час Другої світової війни. Був відбудований у 1950-х. Розвитку набув у 1950–60-х. Має 13 вулиць, де мешкають 9 тисяч людей.

КРЕС. Магазин «Книги» по вулиці Кремлівській (Січевлавській). Фото 1980-х років.

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина

КРЕС — народна назва житломасиву в місті Інгулець. Закладений у 30-х поблизу електропідстанції. Мешкали родини гірників рудоуправління «Інгулець». Складається з приватного сектора. До складу входять вулиці Жовтонога, Кочубея, Шаляпіна, Киргизька, Льотна. Має до 100 будинків. Багатий на зелені насадження.

Гребля на річці Саксагань для Криворізької районної електростанції (КРЕС) у 1930 році. Стопкадри з кінохроніки ВУФКУ (Україна).

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина 

Будівля Криворізької районної електростанції (КРЕС). Фото: 11 вересня 1941 року з книги Ігоря Рукавіцина «Кривий Ріг крізь об'єктив німецького солдата 1941-1944, Київ 2019»

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина 

* Джерело: «Енциклопедія Криворіжжя», том 1, автор і керівник проєкту В. П. Бухтіяров, науковий керівник В. Г. Балакін, упорядник В. П. Бухтіяров, Кривий Ріг, видавництво «ЯВВА», 2005, стор. 638.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Гірницька їдальня, 1954 рік

Площа Визволення, пам'ятник Сталіну

Трест Ленінруда (Кривбасруда, КЗРК)

Терни, середина XX століття

Кінотеатр «Зірка»

Відео на тему

Краус. Там, де починається політ

«Втрачений ілюзіон. Частина 1 | Кривий Ріг» («Утраченный иллюзион. Часть 1 | Кривой Рог»)

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Як Кривий Ріг виглядав у повоєнні 1950-ті роки

Окупація, важкі бої за місто, погіршення економічного становища наклали відбиток на життя Кривого Рогу та його мешканців

Катерина Чубинська: як нащадка Павла Чубинського пов'язана з Кривим Рогом

Прізвище Чубинських в Україні та світі, певно, у багатьох людей асоціюються із дефініціями «видатні українці», «патріоти».  Чуючи це прізвище, українці згадують Павла Платоновича Чубинського – вченого-етнографа і громадського діяча, який жив і працював у другій половині XIX століття. Його частіше згадують як автора тексту, що ліг в основу гімну України.

Перший кінотеатр Кривого Рогу: історія кінотеатру імені Леніна

Зараз криворіжці не дуже розбалувані різноманіттям кінотеатрів у місті, але так було не завжди. Раніше у місті працювали понад 15 кінотеатрів. Сьогодні більшість з них у критичному стані або взагалі зникли з міських вулиць. Але лише кількадесят років тому містяни й містянки любили проводити вечори в затишних кінозалах. Перший кінотеатр у місті побудували у 1931 році