КРЕС

«Енциклопедія Криворіжжя», том 1

Що таке КРЕС: довідка

Згідно з інформацією, наведеною в «Енциклопедії Криворіжжя»*, на Криворіжжі є два КРЕСи. Що відомо про КРЕС у контексті історії Кривого Рогу — на history.1kr.ua

КРЕС — житломасив центрально-західної частини Покровського району, закладений у кінці 1920-х як селище працівників Криворізької районної електростанції. Постраждав під час Другої світової війни. Був відбудований у 1950-х. Розвитку набув у 1950–60-х. Має 13 вулиць, де мешкають 9 тисяч людей.

КРЕС. Магазин «Книги» по вулиці Кремлівській (Січевлавській). Фото 1980-х років.

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина

КРЕС — народна назва житломасиву в місті Інгулець. Закладений у 30-х поблизу електропідстанції. Мешкали родини гірників рудоуправління «Інгулець». Складається з приватного сектора. До складу входять вулиці Жовтонога, Кочубея, Шаляпіна, Киргизька, Льотна. Має до 100 будинків. Багатий на зелені насадження.

Гребля на річці Саксагань для Криворізької районної електростанції (КРЕС) у 1930 році. Стопкадри з кінохроніки ВУФКУ (Україна).

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина 

Будівля Криворізької районної електростанції (КРЕС). Фото: 11 вересня 1941 року з книги Ігоря Рукавіцина «Кривий Ріг крізь об'єктив німецького солдата 1941-1944, Київ 2019»

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина 

* Джерело: «Енциклопедія Криворіжжя», том 1, автор і керівник проєкту В. П. Бухтіяров, науковий керівник В. Г. Балакін, упорядник В. П. Бухтіяров, Кривий Ріг, видавництво «ЯВВА», 2005, стор. 638.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Гірницька їдальня, 1954 рік

Криворіжець Іван Улянович Павлов з дружиною-татаркою

Вулиця Миколи Світальського, 1950-ті роки

Рудник ім. Дзержинського, 1924 рік

Терни, середина XX століття

Відео на тему

«Втрачений ілюзіон. Частина 1 | Кривий Ріг» («Утраченный иллюзион. Часть 1 | Кривой Рог»)

Краус. Там, де починається політ

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Олена Деконська: руда, селяни і репресії

Олена Михайлівна Деконська жила у Кривому Розі в кінці XIX — на початку XX століття

Тільки повстання наше спасіння

Загін Іванова продовжував активні дії на території Криворізького повіту, залишаючись чи не єдиним у Катеринославській губернії повстанським формуванням, яке вело запеклу військово-політичну боротьбу з радянською владою.

Олександр Васякін: що відомо про життя автора більшості скульптур Кривого Рогу

На честь Олександра Васякіна названа вулиця у Металургійному районі Кривого Рогу, а також художня школа №1 на вулиці Героїв АТО. Його роботи встановлені у чотирьох столицях  - Києві, Варшаві, Ватикані та Москві. Так, скульптор відомий далеко за межами міста