КРЕС

«Енциклопедія Криворіжжя», том 1

Що таке КРЕС: довідка

Згідно з інформацією, наведеною в «Енциклопедії Криворіжжя»*, на Криворіжжі є два КРЕСи. Що відомо про КРЕС у контексті історії Кривого Рогу — на history.1kr.ua

КРЕС — житломасив центрально-західної частини Покровського району, закладений у кінці 1920-х як селище працівників Криворізької районної електростанції. Постраждав під час Другої світової війни. Був відбудований у 1950-х. Розвитку набув у 1950–60-х. Має 13 вулиць, де мешкають 9 тисяч людей.

КРЕС. Магазин «Книги» по вулиці Кремлівській (Січевлавській). Фото 1980-х років.

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина

КРЕС — народна назва житломасиву в місті Інгулець. Закладений у 30-х поблизу електропідстанції. Мешкали родини гірників рудоуправління «Інгулець». Складається з приватного сектора. До складу входять вулиці Жовтонога, Кочубея, Шаляпіна, Киргизька, Льотна. Має до 100 будинків. Багатий на зелені насадження.

Гребля на річці Саксагань для Криворізької районної електростанції (КРЕС) у 1930 році. Стопкадри з кінохроніки ВУФКУ (Україна).

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина 

Будівля Криворізької районної електростанції (КРЕС). Фото: 11 вересня 1941 року з книги Ігоря Рукавіцина «Кривий Ріг крізь об'єктив німецького солдата 1941-1944, Київ 2019»

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина 

* Джерело: «Енциклопедія Криворіжжя», том 1, автор і керівник проєкту В. П. Бухтіяров, науковий керівник В. Г. Балакін, упорядник В. П. Бухтіяров, Кривий Ріг, видавництво «ЯВВА», 2005, стор. 638.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Гірницька їдальня, 1954 рік

Палац спорту "Молодость"

Криворізька школа №66

Тролейбусний квиток

В'їзд на територію шахти "Центральна" копальня ім. Кагановича

Відео на тему

Краус. Там, де починається політ

«Втрачений ілюзіон. Частина 1 | Кривий Ріг» («Утраченный иллюзион. Часть 1 | Кривой Рог»)

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Найпопулярніші дореволюційні фотографи і фотостудії: старі фото жителів Кривого Рогу

У Кривому Розі до 1917 року було декілька найвідоміших фотографів, фотоательє яких знаходились переважно на території «старого міста»

Микола Світальський: геолог, академік, друг Фукса

Світальськіт - так назвали один із видів мінералів, який можна зустріти на Криворіжжі. Його назвали на честь геолога, який працював у Кривому Розі на початку XX століття.

Анастасія Рак: остарбайтерство, картини на склі і виставка у Парижі

Першу виставку цієї художниці, роботи якої порівнюють із картинами найвідоміших українських художниць, організували коли їй було 68 років. Анастасія Рак - українська художниця - не мала мистецької освіти, проте її живописом захоплювалися на виставках у Франції, Бразилії, Канаді… Вона переїхала у Кривий Ріг у 40 років і працювала у дитячому садочку вихователькою 20 років. А трохи пізніше вона навчала живопису дітей у Парижі, маючи персональні виставки.