Хто така Анастасія Рак: довідка

Хто така Анастасія Рак: довідка

Анастасія Рак — українська художниця, яка кілька десятків років прожила в Кривому Розі, відома роботами в стилі примітивізму, а також живописом на склі. Що ще про неї відомо в контексті історії Кривого Рогу — на history.1kr.ua

 

Народилася художниця 27 листопада 1922 року в Полтавській області. Закінчила Лохвицьке педагогічне училище. У 1941 році була насильно вивезена до Німеччини як остарбайтерка. Після повернення працювала вихователькою в дитсадках, зокрема в Кривому Розі. Пропагувала традиції українського мистецтва. Малювала на склі. Учасниця виставок у Києві, Кривому Розі й навіть у Парижі. Роботи Анастасії Рак переважно зберігаються в приватних колекціях Європи.

 

Джерело: «Енциклопедія Криворіжжя», том 2, автор і керівник проєкту В. П. Бухтіяров, науковий керівник В. Г. Балакін, упорядник В. П. Бухтіяров, Кривий Ріг, видавництво «ЯВВА», 2005, стор. 372.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Криворізький лікар-гінеколог Петро Візирський

Дві панянки з Кривого Рогу

Поштовий, 35 будинок. 1920 рік

Криворіжець Іван Улянович Павлов з дружиною-татаркою

Анастасія Рак за створенням картини на склі

Відео на тему

Анастасія Рак: остарбайтерство, картини на склі і виставка у Парижі

Мистецька історія Кривого Рогу

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Історія перших храмів і місць для молитви в Кривому Розі

У Кривому Розі жили представники різних віросповідань. Усі вони прагнули мати свій осередок духовності, де могли б збиратися разом, молитися, думати про Бога та спілкуватися.

Без води, без заводів, але з театрами - як жили криворіжці під час окупації у 1941-1944 роках

Кривий Ріг був окупований німецькими військами 30 місяців — із 15 серпня 1941 року до кінця лютого 1944 року. У цей час криворіжці мали проблеми з водо- та електропостачанням, вивчали в школах німецьку мову (а спершу навіть «Заповіт» Шевченка), відновлювали знищені заводи, грали товариські футбольні матчі з румунськими, угорськими й німецькими вояками. Як змінилося місто, у якому на початок 1941 року проживали трохи більше 200 тисяч людей, і як німці керували життям місцевого населення — на history.1kr.ua

Історія створення й розвитку Криворізької міської ради

Місто не може існувати й ефективно функціонувати без органів місцевого самоврядування. Криворізька міська рада має понад сторічну історію.