Криворізьке відділення Придніпровської залізниці на лініях станція Верхівцеве — станція Долинська, станція Пʼятихатки — станція Запоріжжя. Відкрита в 1884 році й мала назву станція Довгинцеве.
Оригінальний підпис: Попередній сучасному пам'ятник на військовому похованні у парку біля залізничної станції "Кривий Ріг -Головний".
Джерело: фейсбук сторінка Roman Bugaychenko.
Оригінанільний підпис: «Кривий Ріг-Головний» отримав почесну відзнаку «Залізні Вокзали».
За щоденну титанічну роботу для порятунку українців сьогодні «Укрзалізниця» відзначила 10 вокзалів, серед який і криворізький. «Наші вокзали приймали по 20 000 людей і забезпечували їм безпечний виїзд під воєм сирен і гудінням винищувачів. Тому "Укрзалізниця" відзначає 10 вокзалів та їхніх керівників, що прихистили десятки тисяч людей, прийняли тисячі рейсів та скерували сотні тонн гуманітарної допомоги на потреби оточених міст», - повідомили на офіційній сторінці підприємства. За місяць, починаючи з 24-го лютого, вокзал «Кривий Ріг – Головний» доправив до безпечних місць 100 тисяч людей. Тож тепер він гордо носитиме відповідну відзнаку - #ЗалізніВокзали.Має історичне значення. Споруда станції вважається памʼяткою архітектури та історії. У 1965 році перейменована на станцію Кривий Ріг-Сортувальний. У 1979 дістала сучасну назву. Має розгалужену систему колій, обладнана надійною системою безпеки руху.
Джерело фотографії: Едуард Дворчук для фейсбук-спільноти Криворізька старовина
Оригінальний підпис: 10 грудня 1935 року проведені перші тягові іспити першої в Україні електрифікованої залізничної дільниці Запоріжжя - Долгинцеве
(Кривий Ріг Головний). 25.12.1935. на електровозі серії ВЛ 19 з вантажним поїздом машиніст Віктор Кулешов відкрив регулярну експлуатацію. Ця дата вважається днем народження електрифікації залізниць України.
Джерело: Андрій Моргун для фейсбук-спільноти "Криворізька старовина"
Оригінальний підпис: Вокзал станції «Кривий Ріг-Головний». Фото 1980-х років.
Джерело фотографії: Едуард Дворчук для фейсбук-спільноти Криворізька старовина
Джерело обкладинки: Андрій Моргун для фейсбук-спільноти "Криворізька старовина"
Джерело: «Енциклопедія Криворіжжя у двох томах», т. 1, Кривий Ріг, 2004, автор і керівник проєкту В. П. Бухтіяров, науковий керівник В. Г. Балакін
Комментування доступне тільки для авторизованих користувачів
21-02-2022 11:05
Ольга Гончар ХвостоваПро що "розповідають" останки німців із Батуринської та Фрунзе
У 2010 році на судово-медичне обстеження надійшло три мішки з останками невідомих людей. Дослідження встановило, що, найімовірніше, у 1940-х роках останки належали п’ятьом особам чоловічої статі.
19-08-2021 16:40
Марія ПунтусІсторія кінотеатру "Сучасник"
Кінотеатр “Сучасник”у Кривому Розі збудували у 1970 році. Цей кінотеатр знаходився на проспекті Гагаріна на 97 кварталі. Згодом там з’явилась однойменна зупинка. Свою функцію як кінотеатр він виконував до 2006 року, наприкінці 2020 будівлю зруйновано.
Увійти до облікового запису
на порталі
Пам’ятайте, що ввічливість — одна з ознак розумної людини.
Поважайте
інших
користувачів та дотримуйтесь Правил
порталу.
Також користуючись сайтом Ви погоджуєтесь із Політикою Конфіденціальності.
Необхідно заповнити