«Кривбаспроект»: довідка з історії Кривого Рогу

«Кривбаспроект»: довідка з історії Кривого Рогу

Державний інститут з проєктування підприємств гірничорудної промисловості створено в грудні 1933 року на базі Криворізького відділення інституту «Укрдіпроруда». Що ще про нього відомо в контексті історії Кривого Рогу — на history.1kr.ua

У 1936 році «Кривбаспроект» увійшов до складу інституту «Південдіпроруда» як Криворізька філія. Вирішувалися проблеми реконструкції рудників, їх проєктування. За 1933–1934 роки виконані проєкти реконструкції рудників імені Леніна (1933), Червоногвардійського (1932), Кагановича (1933), Жовтневої революції (1933), Фрунзе (1933), К. Лібкнехта (1933), Кірова (1933), імені Дзержинського (1934).

У 1933 працювало 40 людей. За період із 1921 по 1941 видобуто 185 мільйонів тонн руди. Уперше в СРСР створювалися схеми розробок родовищ на глибині 300–500 метрів, системи провітрювання, будівництва копрів, надшахтних споруд із металу, цегли, бетону.

Джерело головного фото: з фейсбук-спільноти Криворізька старовина

Джерело фотографій у статті: з фейсбук-спільноти Криворізька старовина

Джерело інформації: «Енциклопедія Криворіжжя» у 2 т., т. 2, Кривий Ріг, 2004, автор і керівник проєкту В. П. Бухтіяров, науковий керівник В. Г. Балакін

 

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Фасад «Кривбаспроекту» на проспекті Поштовий, 38

"Зйомку ведуть самодіяльні кінолюбителі тресту "Кривбаспроект""

Ресторан Ліра, 1994 рік

Будинок на розі вулиць Поштової та Лермонтова

Унікальні світлини старого центру міста, 1950-ті роки

Відео на тему

На Криворіжжі перші євреї були землеробами

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Які розваги мали криворіжці та німці під час окупації

У культурному й освітньому житті Кривого Рогу доби окупації можна виділити два етапи. На першому етапі (осінь 1941 — зима 1942 років) вплив на життя міста мала патріотично налаштована частина криворізької інтелігенції з-поміж членів ОУН(б) або її симпатиків. Другий етап (середина 1942 — кінець 1943 років) характеризується продовженням репресій влади проти українських націоналістів, а також відвертим німецьким шовінізмом та антисемітизмом.

Розвиток промисловості Кривбасу

Промисловий розвиток міста почався з останньої чверті XIX століття, коли побудували перші рудники, хоч руду на цій місцевості використовували ще скіфи.

Павло Глазовий: як майстер гуморесок і народних "усмішок" пов'язаний із Кривим Рогом

У Кривому Розі є вулиця Павла Глазового. Як український поет-гуморист і сатирик, заслужений діяч мистецтв України пов'язаний із Кривим Рогом — читайте у матеріалі.