Василь Суманєєв
Серед його робіт: човнова станція на березі річок Інгулець та Саксагань, адмінбудівлі «Дзержиськруди» у Центрально-Міському районі та «Ленінруди» на Ставках, готель «Металург» та житловий будинок навпроти, будівля інституту «Кривбаспроєкт» та багато інших
Нінель Мухачова
За її проєктами була повністю забудована вулиця Мартіна Шимановського на Гданцівці, житлові будинки на проспекті Поштовому і кілька будинків на площі Визволення.
Віктор Троценко та Йосип Каракіс
Разом працювали над забудовою Соцміста. Це був неймовірного розмаху проєкт, який вдалось реалізувати всього на 3% від запланованого. Збереглася рядова забудова першої п’ятирічки. З 1930-х тут ще є школа №56, дитсадок №15, а також кілька житлових будинків на вулицях Соборності та Гурова.
Анатолій Сайковський
У 1980-х роках працював над «Квітку Кривбасу» в Саксаганському районі. Керував забудовою мікрорайонів Зарічний, Східний, житломасиву Макулан, комплексу житлових будинків відомих як «Мурашник»
Давид Лівшиц
Проєктував «Колізей» біля виконкому, готель «Дружба» і старий «Пасаж» на Поштовому
А яких архітекторів Кривого Рогу знаєте ви? Пишіть у коментарях!
Матеріали до теми зібрала гідеса Олена Лєдовська.
Джерело обкладинки: «Перший Криворізький»
Дивіться про архітекторів і архітекторок у відео на YouTube-каналі «Першого Криворізького».
Спецпроєкт «Хроніки Кривого Рогу», який history.1kr.ua реалізовує разом із місцевими гідами, покликаний популяризувати історію Криворіжжя й розповісти про неї в легкій та цікавій формі. У відео серії «Хроніки Кривого Рогу» ви дізнаєтеся, чим займались криворіжці 200, 100 50 і так далі років тому. Як вони розважалися? Що їли? Який одяг носили? Ким працювали? Автор ідеї проєкту — Марія Пунтус.
Якщо ви побачили помилку у тексті або хочете додати інформації з теми від себе, не соромтесь писати у коментарях або нам у чат-бот. Ми радо опрацюємо інформацію і за потреби додамо її у публікацію. Досліджуймо історію міста разом!
Комментування доступне тільки для авторизованих користувачів
13-05-2024 09:00
Володимир КошматийУ трудовому рабстві, або Як криворіжці в роки Другої світової війни працювали в Німеччині
За 922 дні нацистської окупації Кривого Рогу до Німеччини на роботи вивезли 5 799 криворіжців. Обіцяне райське життя в Німеччині виявилось справжнім пеклом для тисяч людей.
15-02-2022 14:55
Ольга Гончар ХвостоваКого тримали у виправно-трудовому таборі на Соцмісті у Кривому Розі
Кривий Ріг будували і відбудовували зеки. Кладовищ німців у місті не залишилося. У Кривому Розі була «філія» ГУЛАГу. Перевірка цих та інших міфів про історичне минуле нашого міста - в матеріалах спецпроєкту «Руйнування міфів про Кривбас».
06-05-2024 11:00
Володимир КошматийПовстанське Криворіжжя: як боролися з червоним терором у 1919–1923 роках
Змінивши плуг на зброю, на початку XX століття криворіжці повстали проти більшовиків. Примусова колективізація на Дніпропетровщині стала приводом до збройного опору селян, що потім переріс у боротьбу за незалежність України
Увійти до облікового запису
на порталі
Пам’ятайте, що ввічливість — одна з ознак розумної людини.
Поважайте
інших
користувачів та дотримуйтесь Правил
порталу.
Також користуючись сайтом Ви погоджуєтесь із Політикою Конфіденціальності.
Необхідно заповнити