«Веселі Терни» парк, парк-сад: довідка з історії Криворіжжя

«Веселі Терни» парк, парк-сад: довідка з історії Криворіжжя

Парк закладений на початку ХХ століття, а парк-сад був закладений в кінці XIX століття поміщиком I.М. Харіним на землях своєї економії (сучасна територія сільськогосподарства"Веселі Терни"). Що ще відомо про парк та парк-сад «Веселі Терни» в контексті історії Кривого Рогу — на history.1kr.ua

Джерело інформації: «Енциклопедія Криворіжжя» у 2 т., т. 2, Кривий Ріг, 2004, автор і керівник проєкту В. П. Бухтіяров, науковий керівник В. Г. БалакіУ парку діють атракціони. Обладнані  пішохідними доріжками, клумбами, місцями для відпочинку. Багатий на зелені насадження.

Парк-сад до Жовтневого перевороту і громадянської війни вважався витвором паркового мистецтва, рукотворною перлиною Криворіжжя. Занепав під час гром. війни, до наших часів зберігся частково.


 

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Родина гірничого інженера, кінець ХІХ – початок ХХ століття.

Подвір'я маєтку садиби Харіна

Амфори

Біля Тернівського РАГСу

Типи "німих" гасінь

Відео на тему

Топ 5 фактів про місто рекордсмен

Як змінився проспект Поштовий у Кривому Розі | 1kr.ua

РЕТРО КРИВИЙ РІГ | Парк імені газети "Правда" / імені Федора Мершавцева СТАРІ ФОТО

СРСР бунт у Кривому Розі

Чому в Кривому Розі два 9-х квартали?

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Як виглядала Гданцівка у різні роки

Чи знали ви, що Гданцівка увійшла до складу Кривого Рогу лише в 30-х роках минулого століття? Кривий Ріг у перші десятиліття свого існування обмежувався кількома вулицями сучасного Центрально-Міського району. До того історична місцевість жила своїм окремим життям: на Гданцівці була доволі численна польська громада, збудували перший чавуноливарний завод, і тут, у робітничому селищі, розвивалась європейська культура

Безбожне Криворіжжя: як більшовики намагались забрати в містян віру

Комуністи будували атеїстичну державу на крові. Більшість церковних служителів репресували, церкви закривали й руйнували. На Великдень палили «опудала» священників, дітей було бажано не називати «церковними» іменами, тож імен Віра, Надія, Любов і Софія майже не було, натомість на «червоних хрестинах» дівчата отримували імена Даздраперма («Да здравствует Первое мая!»), Ізаіда («Иди за Ильичём, детка»). У 1934 році в Кривому Розі офіційно не залишилось церков — їх знесли, закрили або перетворили на навчальні заклади.

Віра Бабенко: військова юність і життя довжиною в 19 років

Віра Бабенко (1902-1921 роки) - зв’язкова українських повстанських штабів, була родом із Кривого Рогу.