На 1933–1934 навчальний рік у навчальному закладі розпочали навчання 180 студентів. У педагогічному інституті готували майбутніх вчителів математики, історії, фізики, української та російської мов і літератур та політекономії. З 1935 року в педагогічному інституті працювало 3 факультети: фізико-математичний, мовно-літературний та природничий.
Викладачам, співробітникам і студентам довелось пережити голодомор 1932–1933 років та репресії 1930-х років. За сфабрикованими справами засудили: літературознавця, професора С.Ю.Гаєвського; директора інституту Т.Г.Кисельова, декана фізико-математичного факультету Л.А.Карета; завідувача кафедр професора В.О.Дорошенко, доцентів А.С. Джидаряна та К.П. Макаревича; військового керівника інституту – О.К.Іванова; доцента кафедр В.Й.Авраміва та Д.П. Болюбаха; викладачів Д.І. Богатирьова, К.І. Гордєвського, Г.І. Клейна та інших.
На початок 1940-х років бібліотечний фонд налічував 30 тисяч книжок. Напередодні Другої світової війни педагогічний інститут був одним із найбільших педагогічних вищих навчальних закладів України з денною, заочною та вечірньою формами навчання. Тоді тут навчалось понад 2 тисячі студентів, на 12 кафедрах та 3 секціях працювало 72 викладачі. Коли почалась війна, документація та обладнання частково евакуювали на схід СРСР.
Тоді воювати пішла значна частина студентів і викладачів педінституту. Випускник фізико-математичного факультету 1935 року Василь Федорович Скопенко отримав звання Героя Радянського Союзу. У повоєнні роки Криворізький педагогічний інститут закінчив Герой Радянського Союзу Яків Пантелеймонович Вергун.
Після звільнення Кривого Рогу від загарбників в жовтні 1944 року відновились заняття. Довоєнний навчальний корпус Криворізького педінституту відбудувати було неможливо, тому навчальний заклад розташувався в довоєнному приміщенні однієї з міських шкіл.
У 1945 році відбувся перший повоєнний випуск Криворізького педінституту.
У матеріалі використане цитування з офіційного сайту КДПУ
Комментування доступне тільки для авторизованих користувачів
20-09-2022 13:30
Марія ПунтусПоль, Мершавцев і Шмаков: як пов'язані між собою чоловіки, що у війшли в історію Кривого Рогу
У Кривому Розі є залізнична станція ШмакОве, а у Дніпропетровській області є навіть село з такою ж назвою. Назва топонімів пов’язана із прізвищами місцевих поміщиків, дворян Шмакових. У них Олександр Поль орендував дві ділянки землі
Увійти до облікового запису
на порталі
Пам’ятайте, що ввічливість — одна з ознак розумної людини.
Поважайте
інших
користувачів та дотримуйтесь Правил
порталу.
Також користуючись сайтом Ви погоджуєтесь із Політикою Конфіденціальності.
Необхідно заповнити