Корній Речмидило

Корній Речмидило пам'ятна дошка

Корній Речмидило — кому встановлено пам'ятну дошку біля виконкому

Влітку 2021 біля місьвиконкому встановили пам'ятну дошку одному криворізькому діячу. Ким він був — у статті

У Кривому Розі 14 листопада вшановують пам'ять першого депутата Кривого Рогу, який у 1917 році підняв над містом український прапор. 14 листопада його вбили більшовики, скинувши тіло у шурф однієї з виведених з експлуатації криворізьких шахт.

Корній Миронович Речмидило був курінним отаманом Вільного козацтва Криворіжжя, а також криворізьким депутатом і членом правління профспілкового об’єднання «Горнотруд».

3 травня 1917 року його обрали до Криворізької ради робітничих, селянських і солдатських депутатів.


Влітку 2021 року біля будівлі міськради у Кривому Розі з'явилась пам'ятна дошка. Її містяни встановили за ініціативи громадського діяча Юрія Настусенка за підтримки громадської організації «Криворізька асоціація учасників бойових дій та учасників АТО».

Інформація про Речмидила є також у місцевому краєзнавчому музеї за адресою вулиця Каунаська, 16А.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

"Чорні копачі", бюрократія і VOLKSBUND

Ви знаєте, де на території Криворіжжя є невідомі поховання померлих чи загиблих солдат радянської армії чи вермахту, і хочете, щоб останки було належно поховано? Хто і як може ініціювати пошукові роботи, а хто та за якими правилами має право їх проводити

Шахта "Криворізька": історія однієї з найглибших залізорудних шахт Європи

У шахту "Криворізька" (до перейменування — "Родіна) не водять екскурсій, а багато місцевих мешканців навіть ніколи не чули про її реальну глибину. Натомість ця шахта — одна з найглибших не лише у Кривому Розі, Україні та Європі, а навіть у всьому світі.

Скільки людей проживало в Кривому Розі у 1941-1943 роках

Криворізька міська управа від 2 вересня 1941 року видала розпорядження про проведення перепису населення, обов’язковим пунктом якого була національна належність мешканців міста, а 12 вересня з’явилась постанова про обов’язкову реєстрацію новоприбулих до Кривого Рогу