Корній Речмидило

Корній Речмидило пам'ятна дошка

Корній Речмидило — кому встановлено пам'ятну дошку біля виконкому

Влітку 2021 біля місьвиконкому встановили пам'ятну дошку одному криворізькому діячу. Ким він був — у статті

У Кривому Розі 14 листопада вшановують пам'ять першого депутата Кривого Рогу, який у 1917 році підняв над містом український прапор. 14 листопада його вбили більшовики, скинувши тіло у шурф однієї з виведених з експлуатації криворізьких шахт.

Корній Миронович Речмидило був курінним отаманом Вільного козацтва Криворіжжя, а також криворізьким депутатом і членом правління профспілкового об’єднання «Горнотруд».

3 травня 1917 року його обрали до Криворізької ради робітничих, селянських і солдатських депутатів.


Влітку 2021 року біля будівлі міськради у Кривому Розі з'явилась пам'ятна дошка. Її містяни встановили за ініціативи громадського діяча Юрія Настусенка за підтримки громадської організації «Криворізька асоціація учасників бойових дій та учасників АТО».

Інформація про Речмидила є також у місцевому краєзнавчому музеї за адресою вулиця Каунаська, 16А.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Як Олександр Поль привіз у Париж шмат залізняка з Кривого Рогу і зробив Кривбас відомим

Понад 140 років тому Олександр Поль привіз у Париж шмат залізняка з Кривого Рогу. Спершу у французькій столиці подумали, що він шахрай, бо кількість заліза в цьому шматку була до 80% — нетипово багата руда.

ОУН, катування в "лабораторії" і місця розстрілів у Кривому Розі

15 діб стоячи в закритому приміщенні без сну. Колишня тюрма на Леніна, 48 (нині Свято-Миколаївська, 53) вирізняється з-поміж місць несвободи в Кривому Розі. У перші десятиліття радянської влади в місті тут ув’язнювали всіх – і кримінальних злочинців, і хуліганів, і «політичних», і священників.

Анастасія Рак: остарбайтерство, картини на склі і виставка у Парижі

Першу виставку цієї художниці, роботи якої порівнюють із картинами найвідоміших українських художниць, організували коли їй було 68 років. Анастасія Рак - українська художниця - не мала мистецької освіти, проте її живописом захоплювалися на виставках у Франції, Бразилії, Канаді… Вона переїхала у Кривий Ріг у 40 років і працювала у дитячому садочку вихователькою 20 років. А трохи пізніше вона навчала живопису дітей у Парижі, маючи персональні виставки.