Абревіатура розшифровується як Міжнародна організація допомоги революціонерам. Група скель МОДРУ є унікальною геологічною пам’яткою державного значення, що прикрашає схили річки Інгулець. Вперше їх описав у 1781 році Володимир Зуєв – дослідник, який відкрив залізні руди Криворіжжя. Видобуток корисних копалин тут розпочався у 1899 році, але вже в 1909-му невеликі кар’єри були затоплені під час весняного розливу річки Саксагань.
Скелі МОДРу здавна вважаються місцем сили. Це виходи кристалічного фундаменту – одні з найдавніших порід на Землі. Їхні схили вкриті унікальною рослинністю, серед якої багато ендемічних та червонокнижних видів степового, кам’янистого й болотного середовища. Будь-яка господарська діяльність на цій території заборонена.
Так звані Криворізькі гори насправді є відвалами – штучними насипами пустої породи, яка не містить заліза або має його в незначній кількості. Їхня висота сягає 200 метрів, причому що вищий відвал, то ширша його основа. Ці "гори" – результат видобутку руди та особливості самоскидного способу їхнього формування.
Абревіатура розшифровується як Криворізька районна електростанція. КРЕС — житловий масив у центрально-західній частині Покровського району, заснований наприкінці 1920-х років як селище для працівників Криворізької районної електростанції. Під час Другої світової війни зазнав значних руйнувань, але був відбудований у 1950-х. Активний розвиток припав на 1950–60-ті роки.
Існує ще один район із цією назвою — житловий масив КРЕС в Інгульці. Він виник у 1930-х роках неподалік електропідстанції та заселявся переважно родинами гірників рудоуправління «Інгулець».
Абревіатура розшифровується як бульвар Маршала Василевського (Саксаганський район). Унаслідок декомунізації бульвар отримав назву Миколи Вороного.
Абревіатура розшифровується як каменедробарний завод (Карачуни).
Абревіатура розшифровується як криворізький центральний рудоремонтний завод.
Будівництво заводу почалося в 1958 році. Одночасно встановлювали обладнання та запускали виробничі потужності. Уже в липні 1961 року запрацював перший цех, а 1 липня 1963 року підприємство офіційно розпочало роботу під назвою «Криворізький центральний рудоремонтний завод гірничо-збагачувального обладнання».
До 1973 року завод повністю освоїв проєктну потужність. У 1995 році, під час приватизації, він був перетворений на відкрите акціонерне товариство (ВАТ) «Криворізький центральний рудоремонтний завод». А в 2001 році його основні засоби передали в оренду підприємству «Криворізький завод гірничого обладнання».
З того часу завод фактично припинив виробничу діяльність і зосередився на здачі власної нерухомості в оренду. У 2011 році підприємство отримало нову назву — Публічне акціонерне товариство «Криворізький центральний рудоремонтний завод».
Абревіатура розшифровується як криворізький металургійний комбінат. Колишній комбінат розташований у місті Кривий Ріг, неподалік житлового масиву Червона. Підприємство здійснює повний виробничий цикл — від видобутку залізної руди та виробництва коксу до випуску готової металопродукції. «АрселорМіттал Кривий Ріг» спеціалізується на виготовленні довгомірного прокату, зокрема арматури, катанки, сортового прокату, кутиків, смуги та заготовок. Завод має потужності, що дозволяють щорічно випускати понад 6 мільйонів тонн сталі, понад 5 мільйонів тонн прокату та понад 5,5 мільйонів тонн чавуну (*до повномасштабного російського вторгнення). «АрселорМіттал Кривий Ріг» — один із найбільших експортерів металопродукції в Україні.
Абревіатура розшифровується як Південний гірничо-збагачувальний комбінат. Перший гірничо-збагачувальний комбінат Криворізького залізорудного басейну, розташований у житловому масиві з такою ж назвою в Кривому Розі. Південний ГЗК спеціалізується на виробництві залізорудного концентрату та агломерату.
Абревіатура розшифровується як Північний гірничо-збагачувальний комбінат. Це — одне з найбільших підприємств Європи у сфері збагачення залізної руди. Завод має повний цикл підготовки сировини та спеціалізується на виробництві залізорудного концентрату (Fe 66%) і окатишів (Fe 62%, 63% і 65%). Видобуток ведеться кар’єрним способом із великих родовищ залізистих кварцитів
Абревіатура розшифровується як Центральний гірничозбагачувальний комбінат — одне з найбільших підприємств України, що забезпечує металургійну галузь країни та Східної Європи залізорудною сировиною. Розташований у Кривому Розі та працює з 1961 року.
Абревіатура розшифровується як Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат. Інгулецький ГЗК — підприємство, що спеціалізується на видобутку та збагаченні залізної руди Інгулецького родовища, яке знаходиться в південній частині Криворізького залізорудного басейну. Комбінат розробляє поклади залізистих кварцитів, використовуючи циклічно-потокову технологію видобутку руди із застосуванням автомобільно-конвеєрного транспорту.
Обкладинка: Відпочинок криворізької інтелігенції на березі Інгульця (скелі МОДРу), 1910-ті роки. Джерело: Криворізька старовина
Комментування доступне тільки для авторизованих користувачів
14-10-2022 07:35
Марія ПунтусФотоательє, товариство взаємного кредиту: таємниці будинку Федоренка
У Кривому Розі є красива історична будівля, що закрита для відвідувачів. А 100 років тому тут велася активна діяльність: проходили фотосесії, давали кредити, торгували жіночими вбраннями та друкували книжки
Увійти до облікового запису
на порталі
Пам’ятайте, що ввічливість — одна з ознак розумної людини.
Поважайте
інших
користувачів та дотримуйтесь Правил
порталу.
Також користуючись сайтом Ви погоджуєтесь із Політикою Конфіденціальності.
Необхідно заповнити