Сім'я Шильманів: який їхній зв'язок із Кривим Рогом

Сім'я Шильманів: який їхній зв'язок із Кривим Рогом
У Покровському районі Кривого Рогу є вулиця Сім'ї Шильманів. Ким були ці люди і який їхній внесок в історію Кривого Рогу — у матеріалі

Вулиця, названа на честь родини Шильманів, розташована у Покровському районі Кривого Рогу, у житломасиві Соколовка.

Юхим Натанович Шильман народився у 1901 році. Він був головним інженером Криворізького тресту «Руда». Він брав участь у відбудові гірничого Кривбасу, був одним із авторів генерального плану його реконструкції. Шильман  загинув під час випробувань нового методу підривання підземних масивів залізної руди на шахті «Профінтерн» у Кривому Розі.
Абрам Натанович Шильман народився у 1908 році. З 1934 працював головним інженером інституту «Кривбаспроект», а з 1938 - головним інженером і керуючим трестом «Руда». Керував затопленням шахт, евакуацією людей і вивезенням обладнання.
Син молодшого Шильмана Анатолій Абрамович Шильман народився у 1936 році. Займав керівні посади на Південному ГЗК (1958-1964), Інгулецькому ГЗК (1964-1979). Був організатором процесу збагачення руди; автор наукових праць.
 

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Шахта імені головного інженера тресту "Руда"

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Олександр Поль: найвідоміша історична постать, першовідкривач руди?

Що Ви знаєте про Олександра Поля, пам’ятник якому є у сквері Центрально-Міського району? Саме йому криворіжці завдячують першому практичному застосуванню руди і залученню капіталу у нікому тоді нецікаве містечко. Протягом життя Поль мав колосальні статки, а помер майже банкротом. Як жив Олександр Поль - у матеріалі history.1kr.ua

Віра Бабенко: військова юність і життя довжиною в 19 років

Віра Бабенко (1902-1921 роки) - зв’язкова українських повстанських штабів, була родом із Кривого Рогу. 

Історія Гданцівського парку

У 1936 році в Кривому Розі з’явився парк, який назвали Комсомольським. Криворізька молодь створила його на правому березі річки Інгулець, а на лівому березі вже з 1927 року розташувався парк імені Федора Мершавцева (до декомунізації — імені газети "Правда").