Сім'я Шильманів: який їхній зв'язок із Кривим Рогом

Сім'я Шильманів: який їхній зв'язок із Кривим Рогом
У Покровському районі Кривого Рогу є вулиця Сім'ї Шильманів. Ким були ці люди і який їхній внесок в історію Кривого Рогу — у матеріалі

Вулиця, названа на честь родини Шильманів, розташована у Покровському районі Кривого Рогу, у житломасиві Соколовка.

Юхим Натанович Шильман народився у 1901 році. Він був головним інженером Криворізького тресту «Руда». Він брав участь у відбудові гірничого Кривбасу, був одним із авторів генерального плану його реконструкції. Шильман  загинув під час випробувань нового методу підривання підземних масивів залізної руди на шахті «Профінтерн» у Кривому Розі.
Абрам Натанович Шильман народився у 1908 році. З 1934 працював головним інженером інституту «Кривбаспроект», а з 1938 - головним інженером і керуючим трестом «Руда». Керував затопленням шахт, евакуацією людей і вивезенням обладнання.
Син молодшого Шильмана Анатолій Абрамович Шильман народився у 1936 році. Займав керівні посади на Південному ГЗК (1958-1964), Інгулецькому ГЗК (1964-1979). Був організатором процесу збагачення руди; автор наукових праць.
 

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Кафе «Вогник» Тернівського району

Шахта імені головного інженера тресту "Руда"

Палац спорту "Молодость"

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Володимир Мухін: репресований геолог, першовідкривач Криворізького басейну залізних руд

Володимир Мухін був видатним гірничим інженером Кривбасу. У 1929 році його репресували й відправили до Соловецького табору, де він і помер у 1930 році

Які розваги мали криворіжці та німці під час окупації

У культурному й освітньому житті Кривого Рогу доби окупації можна виділити два етапи. На першому етапі (осінь 1941 — зима 1942 років) вплив на життя міста мала патріотично налаштована частина криворізької інтелігенції з-поміж членів ОУН(б) або її симпатиків. Другий етап (середина 1942 — кінець 1943 років) характеризується продовженням репресій влади проти українських націоналістів, а також відвертим німецьким шовінізмом та антисемітизмом.

Юрій Сич: криворізький архітектор і митець

Юрій Петрович Сич - криворізький архітектор, графік, дизайнер, художник.