Сім'я Шильманів: який їхній зв'язок із Кривим Рогом

Сім'я Шильманів: який їхній зв'язок із Кривим Рогом
У Покровському районі Кривого Рогу є вулиця Сім'ї Шильманів. Ким були ці люди і який їхній внесок в історію Кривого Рогу — у матеріалі

Вулиця, названа на честь родини Шильманів, розташована у Покровському районі Кривого Рогу, у житломасиві Соколовка.

Юхим Натанович Шильман народився у 1901 році. Він був головним інженером Криворізького тресту «Руда». Він брав участь у відбудові гірничого Кривбасу, був одним із авторів генерального плану його реконструкції. Шильман  загинув під час випробувань нового методу підривання підземних масивів залізної руди на шахті «Профінтерн» у Кривому Розі.
Абрам Натанович Шильман народився у 1908 році. З 1934 працював головним інженером інституту «Кривбаспроект», а з 1938 - головним інженером і керуючим трестом «Руда». Керував затопленням шахт, евакуацією людей і вивезенням обладнання.
Син молодшого Шильмана Анатолій Абрамович Шильман народився у 1936 році. Займав керівні посади на Південному ГЗК (1958-1964), Інгулецькому ГЗК (1964-1979). Був організатором процесу збагачення руди; автор наукових праць.
 

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Кафе «Вогник» Тернівського району

Шахта імені головного інженера тресту "Руда"

Палац спорту "Молодость"

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Жіноча перспектива криворізького мистецтва, або Хто створив герб Кривого Рогу

На імена криворізьких художників можна натрапити доволі часто: поціновувачі мистецтва, вірогідно, знають про Авраменка й Васякіна, Синицю й Сича. Але чи багато з вас чули про жінок, що теж значною мірою вплинули на формування художнього світу Криворіжжя? Чи знають любі читачі й читачки про пані, яка брала участь у створенні герба міста, чи про ту, що є новаторкою в галузі роботи зі склом? Як ні, то цей матеріал проллє світло на п’ятьох мисткинь в історії нашого краю

Там, де оживає музика: історія Криворізького музичного коледжу

У Центрально-Міському районі Кривого Рогу, у мальовничому куточку природи неподалік парку Мершавцева, стоїть Криворізький обласний фаховий музичний коледж — осередок культурної спадщини Кривого Рогу та професійної музичної освіти.

Геолог, фотограф й інтелігент: Едуард Фукс

Едуард Фукс за своє життя був декілька разів репресований і зрештою помер від протестного голодування. Саме він одним із перших описав масштаби залягання руди під Кривим Рогом, був автором геологічної карти Криворізького басейну.