Мистецький та науковий шлях Володимира Томашевського

Мистецький та науковий шлях Володимира Томашевського

У 2021 році завідувач кафедри, доктор педагогічних наук, доцент кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, член Національної спілки художників України та Національної спілки дизайнерів України Володимир Володимирович Томашевський раптово пішов із життя. Йому було 52 роки

27 квітня 2023 року у приміщенні художньо-графічного відділення факультету мистецтв Криворізького педагогічного університету відбулось урочисте відкриття аудиторії, присвяченої пам'яті митця, педагога, діяча культури й доктора педагогічних наук Володимира Томашевського.

Біографія та наукова діяльність: 
Володимир Володимирович Томашевський народився 1 серпня 1968 року у Кривому Розі. Перші знання з образотворчого мистецтва отримав у дитячій студії образотворчого мистецтва, а згодом — у дитячій і вечірній криворізькій художній школі №1. У 1992 році Володимир Томашевський закінчив КДПІ, художньо-графічний факультет за спеціальністю «Образотворче мистецтво», отримавши кваліфікацію «Вчитель креслення, образотворчого мистецтва та праці». У період з 1996 по 1999 роки він навчався в аспірантурі КДПІ. У 2003 році захистив дисертацію й здобув науковий ступінь кандидата педагогічних наук. З 2004 по 2010 роки працював на посаді декана спочатку художньо-графічного факультету, а з 2005 року факультету мистецтв КДПУ.
У 2007 році Томашевського нагородили Почесним знаком Міністерства освіти і науки України «Василь Сухомлинський».
Протягом 2010-2013 років Володимир Томашевський навчався в докторантурі Луганського національного університету імені Т.Г.Шевченка. У  2020 році захистив дисертацію «Теоретичні і методичні засади формування естетичної культури майбутніх дизайнерів у закладах вищої освіти», здобув науковий ступінь доктора педагогічних наук.
Коло наукових та фахових зацікавлень Томашевського відображено у близько 30 наукових та науково-методичних статтях та методичних рекомендаціях. Володимир Томашевський викладав навчальні дисципліни «Основи зовнішньої реклами», «Основи формотворення», «Спеціалізація в графічному дизайні», «Художнє конструювання». 
Володимир Томашевський був членом Національної спілки художників України з 1994 року. У період 1994–1999 років Томашевський перебував на посаді Голови молодіжного об’єднання Криворізької організації Національної спілки художників України, був членом Спілки дизайнерів України з 2007 року.


Митець був учасником понад 60 художніх виставок, серед яких 7 Всеукраїнських та 4 персональних. 
3 2016 по 2021 роки Володимир Томашевський був завідувачем кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну, доктором педагогічних наук, доцентом.

Вшанування пам'яті

На відкритті аудиторії на честь Володимира Томашевського слово брали випускники факультету мистецтв:

Я пам'ятаю першу зустріч з Володимиром Володимировичем, це була зима 2010 року, в День відкритих дверей. Я, як майбутній абітурієнт, разом з батьками прийшов до аудиторії, де він представляв наш факультет. Я радію, що у мене був такий наставник. Я щасливий, що зараз можу працювати на худграфі. 

Із сайту Криворізького державного педагогічного університету, кафедри образотворчого мистецтва: 


"Володимир Томашевський 29 років працював в університеті. Він був деканом факультету мистецтв, з 2017 — завідувачем кафедри декоративно-прикладного мистецтва та дизайну. 
Викладав художнє конструювання, основи формоутворення, основи зовнішньої реклами, комплексне проєктування, композицію в рекламі. Був членом Національної Спілки Художників України та членом Спілки дизайнерів України.
"Це був прекрасний художник, живописець, графік, цілеспрямована людина, яка пройшла шлях від студента нашого факультету до викладача, доктора наук, керівника. Він докторську дисертацію ось тільки восени захистив... Всього досяг своєю головою, власними руками. Був дуже компанійським, ми об'їздили з ним на пленерах всю Черкащину. Це був хороший друг і товариш. Для худграфа це ще одна величезна втрата", - світло згадує колегу криворізький художник Олександр Юрченко".


У бібліотеці КДПУ розробили бібліографічний покажчик, присвячений Володимиру Томашевському. У покажчику репрезентовано бібліографію праць, представлено наукові видання, підручники, навчальні посібники, публікації в збірниках наукових праць і матеріалах наукових конференцій та статті в періодичних виданнях, матеріали про науково-педагогічну й мистецьку діяльність Томашевського.

Основні галузі, жанри, напрямки, стилі й техніки, в яких працював Томашевський: 

Станкова графіка, декоративний живопис. Жанри: пейзаж, портрет, натюрморт. Напрямок і стиль: декоративний. Техніки: гуаш, олія, олівець, туш-перо. Твори митця зберігаються в приватних колекціях в Україні й за кордоном.
 

 

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Криворізькі інститути і лікарня, 1940-ві роки

Педагогічний інститут, 1941 рік

Педагогічний інститут, 1982 рік

Олександр Васякін в майстерні

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

«Місце початку й кінця»: історія найстарішого єврейського цвинтаря на Криворіжжі

Історія єврейського цвинтаря на території села Інгулець Новолатівської сільської громади Криворізького району тягнеться ще з 1800-х років. Саме в Інгульці всього за кілька десятків кілометрів від Кривого Рогу 200 років тому розпочалась історія найбільшої єврейської землеробської колонії на Криворіжжі.

Голодомори на Дніпропетровщині: спогади свідків й оцінки істориків

Голодомор – це геноцид українців, вчинений тоталітарним комуністичним режимом у 1932–1933 роках. Спланована конфіскація врожаю зернових та інших продуктів у селян призвела до мільйонів смертей. Згадуємо про ці часи зі свідками голодоморів на Дніпропетровщині

Сергій Колачевський — найвідоміший криворізький рудопромисловець XIX - початку XX століття

Колачевського знають як лікаря, у Санкт-Петербурзі - як мецената, а у Кривому Розі - як рудопромисловця. Багато в чому він був новатором, а свої багатомільйонні статки заповів на благодійність. Деякі криворіжці порівнюють його з Альфредом Нобелем