Історія шахти «Покровська» Кривого Рогу

Історія шахти «Покровська» Кривого Рогу

Шахту «Покровська» (до перейменування у 2022 року — «Жовтнева») введено в дію у 1957 році. До цього року основу рудника імені Комінтерна складала стара шахта імені Комінтерна.

З історії шахти

Розробка рудних покладів тут почалася майже 120 років тому в 1892 році (рудник Ростковського). Розробка велася відкритим способом. Ствол шахти «Жовтнева» ввели в дію в 1958 році. У цілому в рудному полі шахти до глибини 2015 метри розвідано 253 мільйонів 834 тисяч тонн балансових запасів руди з вмістом заліза 60,27%. Проєктна потужність 3,5 мільйонів тонн руди.

Шахта входила до складу рудоуправління імені Комінтерну до жовтня 1989 року, в період 1989-2000 роки  – шахтоуправління «Жовтневе» виробничого об'єднання «Кривбасруда». 


Сьогодення шахти

Шахта «Покровська» – велике підприємство зі складною інфраструктурою, будівлі та споруди якого розкинулися на площі 595 гектарів. Це одне з найбільших підприємств країни з підготовки сировини для металургійного комплексу України та інших країн.

Протяжність гірничого відводу 3,4 кілометра, ширина – 1,75 кілометра. Видобуток залізної руди нині ведеться на горизонті 1190 метри, розпочинається розробка горизонту 1265 метрів, який наприкінці 2009 року здали в експлуатацію. Запаси останнього складають близько 15 мільйонів тонн руди з середнім вмістом заліза в масиві 60,12%. 

Промисловий комплекс шахти має у своєму складі родовище підземного видобутку залізних руд, переробний цикл у складі дробильно-сортувальної фабрики, підрозділи технологічного автомобільного та залізничного транспорту, ремонтні цехи та інші структури, які забезпечують ритмічність роботи основних цехів. Основна продукція шахти – мартенівська, шматкова доменна і аглоруда (вміст заліза на рівні 57,8-62,5%). 

Допоміжними стволами на шахті є стволи шахт «Зоря» (введена в дію у 1966 році), «Більшовик» (з 1908 року), «Північна-вентиляційна». Продукція підприємства має найвищий рівень якості серед вітчизняних підприємств і високо котирується на ринку України і за кордоном. 

На обкладинці фото з сайту wikimapia.org

Редактор: Софія Скиба

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Залізнична станція "Вечірній Кут", 1893

Дім польської родини Войневичів на Шмаківській копальні

Адміністративна будівля тресту Кривбасруда

Кінна прогулянка польської родини Войневич

Дім польської родини Войневичів на Шмаківській копальні

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Перший кінотеатр Кривого Рогу: історія кінотеатру імені Леніна

Зараз криворіжці не дуже розбалувані різноманіттям кінотеатрів у місті, але так було не завжди. Раніше у місті працювали понад 15 кінотеатрів. Сьогодні більшість з них у критичному стані або взагалі зникли з міських вулиць. Але лише кількадесят років тому містяни й містянки любили проводити вечори в затишних кінозалах. Перший кінотеатр у місті побудували у 1931 році

Театр Шевченка у роки Другої світової війни

Як театр працював без костюмів і декорацій і які вистави ставили під час війни

Сергій Колачевський — найвідоміший криворізький рудопромисловець XIX - початку XX століття

Колачевського знають як лікаря, у Санкт-Петербурзі - як мецената, а у Кривому Розі - як рудопромисловця. Багато в чому він був новатором, а свої багатомільйонні статки заповів на благодійність. Деякі криворіжці порівнюють його з Альфредом Нобелем