Історія шахти «Покровська» Кривого Рогу

Історія шахти «Покровська» Кривого Рогу

Шахту «Покровська» (до перейменування у 2022 року — «Жовтнева») введено в дію у 1957 році. До цього року основу рудника імені Комінтерна складала стара шахта імені Комінтерна.

З історії шахти

Розробка рудних покладів тут почалася майже 120 років тому в 1892 році (рудник Ростковського). Розробка велася відкритим способом. Ствол шахти «Жовтнева» ввели в дію в 1958 році. У цілому в рудному полі шахти до глибини 2015 метри розвідано 253 мільйонів 834 тисяч тонн балансових запасів руди з вмістом заліза 60,27%. Проєктна потужність 3,5 мільйонів тонн руди.

Шахта входила до складу рудоуправління імені Комінтерну до жовтня 1989 року, в період 1989-2000 роки  – шахтоуправління «Жовтневе» виробничого об'єднання «Кривбасруда». 


Сьогодення шахти

Шахта «Покровська» – велике підприємство зі складною інфраструктурою, будівлі та споруди якого розкинулися на площі 595 гектарів. Це одне з найбільших підприємств країни з підготовки сировини для металургійного комплексу України та інших країн.

Протяжність гірничого відводу 3,4 кілометра, ширина – 1,75 кілометра. Видобуток залізної руди нині ведеться на горизонті 1190 метри, розпочинається розробка горизонту 1265 метрів, який наприкінці 2009 року здали в експлуатацію. Запаси останнього складають близько 15 мільйонів тонн руди з середнім вмістом заліза в масиві 60,12%. 

Промисловий комплекс шахти має у своєму складі родовище підземного видобутку залізних руд, переробний цикл у складі дробильно-сортувальної фабрики, підрозділи технологічного автомобільного та залізничного транспорту, ремонтні цехи та інші структури, які забезпечують ритмічність роботи основних цехів. Основна продукція шахти – мартенівська, шматкова доменна і аглоруда (вміст заліза на рівні 57,8-62,5%). 

Допоміжними стволами на шахті є стволи шахт «Зоря» (введена в дію у 1966 році), «Більшовик» (з 1908 року), «Північна-вентиляційна». Продукція підприємства має найвищий рівень якості серед вітчизняних підприємств і високо котирується на ринку України і за кордоном. 

На обкладинці фото з сайту wikimapia.org

Редактор: Софія Скиба

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Дім польської родини Войневичів на Шмаківській копальні

Дім польської родини Войневичів на Шмаківській копальні

Залізнична станція "Вечірній Кут", 1893

Шахта «Саксагань» 1973 рік

Адміністративна будівля тресту Кривбасруда

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Євромайдан у Кривому Розі: спогади до Дня Гідності та Свободи

«Студенти за європейську інтеграцію», «Кривий Ріг - за європейський вибір», «Зека - геть»: так звучав Кривий Ріг 29 листопада 2013 року. До цього у місті пройшло ще декілька мітингів

Сергій Колачевський — найвідоміший криворізький рудопромисловець XIX - початку XX століття

Колачевського знають як лікаря, у Санкт-Петербурзі - як мецената, а у Кривому Розі - як рудопромисловця. Багато в чому він був новатором, а свої багатомільйонні статки заповів на благодійність. Деякі криворіжці порівнюють його з Альфредом Нобелем

Микола Світальський: геолог, академік, друг Фукса

Світальськіт - так назвали один із видів мінералів, який можна зустріти на Криворіжжі. Його назвали на честь геолога, який працював у Кривому Розі на початку XX століття.