Дирижабль для підсвічування кар'єру Інгулецького ГЗК, 1965

Співробітники Метінвесту пам'ятають багато цікавого. Одна історія, реальний екшн, сталася 50 років тому – у середині 60-х у Кривому Розі. Ми передаємо розповідь, записану зі слів очевидця – колишнього старшого диспетчера Інгулецького комбінату Віталія Олександровича Захарченка. Як то кажуть, без купюр.

«Був у нас такий цікавий випадок: 1965 року ІнГЗК придбав повітряну кулю. Завбільшки ця куля була з дирижабль – п'ять метрів завдовжки та два в діаметрі. Купили його, щоб висвітлювати кар'єр.
Повітряну кулю прикріпили до автомобіля ГАЗ тросом. Туди ж повісили освітлювачі (потужні лампи). О 7:00 ранку кулю почали піднімати над кар'єром. В цей час здійнявся сильний вітер, буквально ураган. Дирижабль зірвало з машини і понесло вище за кар'єру. Він зачепив і обірвав повітряну електролінію. Все освітлювальне обладнання впало. У районі села Радевичево куля трохи опустилася, зачепилася за воз і перевернула його.
Дальше більше. «Летючий Голландець» полетів у бік Каховки, зачепив електролінію потужністю 154 кВт та знеструмив весь Інгулецький комбінат. Думаєте? Ні! Трос перегорів. Куля піднялася ще вище і помчала у бік Чорного моря. З керівництвом ІнГЗК зв'язалася Москва. Запитали, чи є якісь військові секрети на борту дирижабля, бо куля почала дрейфувати у бік Туреччини. Вислали винищувачі, і ті збили злощасну повітряну кулю».
Загалом висвітлили кар'єр і мало не розпалили міжнародний скандал.
Зараз для цього вже ніхто не використовує повітряні кулі, тому курйоз залишився в невигаданій історії.

Джерело: група "Криворізька старовина"

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соц. мережах

Пов’язані матеріали

Статті на тему

Професор кількох інститутів, ботанік у херсонській "Асканії" Йосип Пачоський

Відео на тему

РЕТРО КРИВИЙ РІГ | ЮГОК/ПівдГЗК, випуск 2 СТАРІ ФОТО

Історія Південного газозбагачувального комбінату

Чому в Кривому Розі два 9-х квартали?

РЕТРО КРИВИЙ РІГ | ЮГОК / ПівдГЗК СТАРІ ФОТО

Коментарі до світлини

Немає комментарів

Додати коментар