Марія Ростковська

1кр

Хто така Марія Ростковська: довідка

Марія Ростковська мала у володінні землі та копальні на Криворіжжі. Що ще про неї відомо в контексті історії Кривого Рогу — на history.1kr.ua

Марія Матвіївна Ростковська народилась у 1850-х роках на Криворіжжі, померла 1 жовтня 1916 року в Кривому Розі. Землевласниця. Володіла майже однією тисячею десятин землі. Вирощувала зернові. Одна із засновниць Ростковського рудника. Марія була відомою меценаткою. Вона зробила важливий внесок у культурний і духовний розвиток міста. Особисті кошти вкладала в будівництво церков, амбулаторій і бібліотек. Загинула в результаті нападу.

 

Заповіт Марії Матвіївни Ростковської (Мершавцевої) від 3 травня 1899 року.

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина 

26 січня 2024 року вулиця 9 Січня в Кривому Розі перейменована на честь Марії Ростковської. Вулиця розташована поблизу церкви, яку вона збудувала.

 

 

23.03.1898. РДІА.

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина

Робітниче селище Ростковського рудника при станції «Вечірній кут». Вид на Свято-Миколаївську церкву (1902-1963). Фото початку ХХ століття. Автор: Едуард Карлович Фукс.

Джерело: фейсбук-спільнота Криворізька старовина

Джерело текстової інформації: «Енциклопедія Криворіжжя», том 2, автор і керівник проєкту В. П. Бухтіяров, науковий керівник В. Г. Балакін, упорядник В. П. Бухтіяров, Кривий Ріг, видавництво «ЯВВА», 2005, стор. 405.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Екскурсія учнів Криворізького восьмикласного комерційного училища

Контора Галковських

Криворізькі гірняки початку XX століття

Будинок Федоренка, проспект Поштовий

Рудник Червона Балка

Відео на тему

Геолог Едуард Фукс — найвідоміший криворізький репресований геолог і фотограф

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Розвиток промисловості Кривбасу

Промисловий розвиток міста почався з останньої чверті XIX століття, коли побудували перші рудники, хоч руду на цій місцевості використовували ще скіфи.

Професор кількох інститутів, ботанік у херсонській "Асканії" Йосип Пачоський

Вулиця Йосипа Пачоського (колишня Аврори) знаходиться у житломасиві Південного Гірничозбагачувального комбінату в Інгулецькому районі Кривого Рогу. Її забудова почалася у 1959 році

Володимир Токар: скульптор і художник

Криворіжець Володимир Токар — скульптор, художник і член Національного Союзу художників України — до свого шестидесятиріччя отримав нагрудний знак “За заслуги перед містом II ступеню”.