Влітку багато дорослих, а також всі діти ходили босі із підкоченими штанами, — туфлі народ не носив через купу мулу і бруду на вулицях містечка. Багатії купували взуття на вулицях Поштовій або Базарній.
Предмети розкоші, годиники, срібні та золоті вироби продавались тільки на Поштовій. Ательє і магазини на початку XIX століття переважно носили імена своїх власників. Тому сукні й костюми пропонували в магазині Шульмана на Поштовій та декілька магазинів і ательє на Базарній — «Братів Уманських» та «Братів Арист».
Капелюхи і кашкети були обов’язковим атрибут для виходу в люди. Чоловічі та жіночі капелюхи пропонували на Поштовій Фомберштейн, Македонський та Високовський.
На вулиці Базарній їх продавали магазини «Модний світ», «Прогресс» і «Конкуренція».
Чоловічі магазини одягу або «конфекціони», як вони називали себе на європейський манер, теж були на Поштовій : «Банкова та Гриншпуна» в будинку Слободського, «Кудрявцева і Сергієнко» в будинку Сергієнко, «Рубанов і Моін» поруч з Компанією Зінгер.
Майстерень вбрань для шляхетних пані було набагато більше ніж чоловічих конфекціонів, тільки на Поштовій їх було 8. На Гданцівці навпроти парку працювала «Школа крою та шиття».
Люди, які мали скромніший бюджет, обирали одяг з 10 магазинів містечка.
На Поштовій ціни були вищі, на Базарній — більш бюджетні.
Матеріали до теми зібрала гідеса Валентина Серьогіна.
Джерела інформації:
Ігор Рукавіцин "Привет из Кривого Рога", с.32
Криворіжжя у газетах і журналах кінця ХІХ-початку ХХ століття, с.71
Ігор Рукавіцин. Кривий Ріг в документах і фото, с. 61
Джерело обкладинки: фейсбук-спільнота «Криворізька старовина»
Дивіться, куди ходили криворіжці 100 років тому, у відео на YouTube-каналі «Першого Криворізького».
Спецпроєкт «Хроніки Кривого Рогу», який history.1kr.ua реалізовує разом із місцевими гідами, покликаний популяризувати історію Криворіжжя й розповісти про неї в легкій та цікавій формі. У відео серії «Хроніки Кривого Рогу» ви дізнаєтеся, чим займались криворіжці 200, 100 50 і так далі років тому. Як вони розважалися? Що їли? Який одяг носили? Ким працювали? Автор ідеї проєкту — Марія Пунтус.
Якщо ви побачили помилку у тексті або хочете додати інформації з теми від себе, не соромтесь писати у коментарях або нам у чат-бот. Ми радо опрацюємо інформацію і за потреби додамо її у публікацію. Досліджуймо історію міста разом!
Комментування доступне тільки для авторизованих користувачів
Увійти до облікового запису
на порталі
Пам’ятайте, що ввічливість — одна з ознак розумної людини.
Поважайте
інших
користувачів та дотримуйтесь Правил
порталу.
Також користуючись сайтом Ви погоджуєтесь із Політикою Конфіденціальності.
Необхідно заповнити