Як жили в Кривому Розі поляки: довідка

Як жили в Кривому Розі поляки: довідка

Поява перших польських переселенців датується вісімдесятими роками XVIII століття, коли активно здійснювалась колонізація Причорноморʼя.

Але їх точна кількість на сьогодні не встановлена. Що ще відомо про життя поляків на Криворіжжі в контексті історії Кривого Рогу — на history.1kr.ua. 

Джерело інформації: «Енциклопедія Криворіжжя» у 2 т., т. 1, Кривий Ріг, 2004, автор і керівник проєкту В. П. Бухтіяров, науковий керівник В. Г. Балакін

Найдавнішні опосередковані дані про поляків можна отримати з матеріалів Всеросійського перепису 1897 року. За цією статистикою, польське населення Херсонського повіту становило одну цілу пʼять сотих від загалу. При середній чисельності тогочасної волості в 14,7 тисячі осіб отримуємо близько однієї цілої двох десятих тисяч поляків.

У Кривому Розі станом на 1 березня 1923 року проживали 122 поляки, що становило 0,6% від загалу, а в сільському районі нараховувалося 70 осіб (0,01%). У 1926 році в школах міста навчались 36 дітей поляків, у сільських школах — 23.

До складу райвиконкомів Криворізького округу входили 2 поляки, а до складу сільрад — 11 (це 0,2% від усіх членів). За даними Всесоюзного перепису 1926 року, у Криворізькому окрузі мешкали 463 поляки.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Змагання юних авіамоделістів

Уступи лежачого боку у кар'єрі

Житловий масив «Перемога» рудника імені Карла Лібкнехта

Типи "німих" гасінь

Дім польської родини Войневичів на Шмаківській копальні

Відео на тему

Що таке Деконська петля у Кривому Розі?

Топ фотографів Кривого Рогу 100 років тому

Веселі Терни

Кривий Ріг. Трамваї у метро | Суворе місто

Історія легендарного кафе "Поплавок"

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Як криворіжцям відшукати минуле в архівах

«Історію пишуть переможці» — відомий вираз, який іноді приписують Вінстону Черчиллю. Працівники державних архівів можуть з ним посперечатись.

Криворіжжя під більшовицькою навалою: частина друга

На боротьбу з повстанством було спрямовано всю потугу репресивної та воєнної машини російського більшовизму. Намагання більшовиків упокорити повстале селянство також руками самих же селян.

Як жили євреї на Криворіжжі: довідка

Євреї — найстаріша національна і релігійна меншість на Криворіжжі. Що ще відомо про життя євреїв на Криворіжжі в контексті історії Кривого Рогу — на history.1kr.ua