Шмуель Підгаєцький народився приблизно у 1881 році. Після отримання Великої золотої медалі на Лемзальскій виставці у 1911 році на свою премію, відкрив фотографічну майстерню на Поштовій вулиці. Він жив у цій же будівлі на другому поверсі. Пропрацював у Кривому Розі до кінця 30-х років, перед Другою світовою війною з сім’єю поїхав на Кубань, а звідти потрапив у Москву. У Москві працював у ательє на Арбаті. Після 1945 року переїхав у Харків, там і помер.
При “Фотографії” Шмуеля Підгаєцього працювало спеціальне ательє для збільшення портретів до натуральної величини.
Згідно даним довідника “Діловий і комерційний Кривий Ріг” за 1914 рік, фотографія Підгаєцького мала два салони на Поштовій, один з яких був на Поштовій в будинку Бухинника, а другий — у будинку Гольдштейна.
Вулиця Поштова. Фотографія Підгаєцького. Малюнок Ю.П.Сича.
Серія фотолистівок Підгаєцього була зроблена на спеціальному фотопапері, який відрізнявся від усіх інших. Зображення на цих листівках - сепія. Один і той же негатив міг бути виготовленим у чотирьох варіантах листівки. На трьох з них вказана назва: або “суха конгревна печать Підгаєцього”, або “фотографія Підгаєцького”.
У Кривому Розі відомо про 12 листівок, виданих Підгаєцьким. Перша з них - 1912 року.
Фото Шмуеля Підгаєцького
В матеріалі використане цитування з книги Ігоря Рукавіцина "Історичний путівник проспектом Поштовий (1917-2017)", а також фото з фейсбук-групи "Криворізька старовина"
Комментування доступне тільки для авторизованих користувачів
09-11-2024 14:30
Марія Пунтус«Місце початку й кінця»: історія найстарішого єврейського цвинтаря на Криворіжжі
Історія єврейського цвинтаря на території села Інгулець Новолатівської сільської громади Криворізького району тягнеться ще з 1800-х років. Саме в Інгульці всього за кілька десятків кілометрів від Кривого Рогу 200 років тому розпочалась історія найбільшої єврейської землеробської колонії на Криворіжжі.
16-02-2022 18:15
Ольга Гончар Хвостова"Чорні копачі", бюрократія і VOLKSBUND
Ви знаєте, де на території Криворіжжя є невідомі поховання померлих чи загиблих солдат радянської армії чи вермахту, і хочете, щоб останки було належно поховано? Хто і як може ініціювати пошукові роботи, а хто та за якими правилами має право їх проводити
Увійти до облікового запису
на порталі
Пам’ятайте, що ввічливість — одна з ознак розумної людини.
Поважайте
інших
користувачів та дотримуйтесь Правил
порталу.
Також користуючись сайтом Ви погоджуєтесь із Політикою Конфіденціальності.
Необхідно заповнити