Середина XX століття була періодом бурхливого розквіту Криворіжжя. Окрім нових заводів, робочих місць, будинків та житлових мікрорайонів у Кривому Розі починали створювати умови для дозвілля жителів міста.
Зокрема, у 1965 році на Соцмісті відкрили новий пляж. Він знаходився дуже близько до металургійного заводу й неподалік житла його робітників. У літній сезон на березі біля водоймища збиралися сотні криворіжців й криворожанок: ставок «Червоної» наповнили водою з Дніпра, а на берег завезли білий пісок з узбережжя Чорного моря.
Одночасно з будівництвом пляжу на Соцмісті будували і літнє кафе «Поплавок». Тут щодня провести вечір збиралися сотні жителів і жительок міста. Кафе розташовувалося на встановленій на палях бетонній круглій платформі над гладдю ставка №2 у парку імені Богдана Хмельницького на проспекті Металургів.
За час роботи кафе тут кілька разів були пожежі. Відслуживши кілька десятків років, кафе згоріло й стало занепадати.
Територія ставала дедалі занедбанішою. Після останньої пожежі кафе закрили й розібрали. Від нього залишилася лише платформа на воді та палі.
З 1960-х кілька десятиліть кафе «Поплавок» було справжньою візитівкою Соцміста. У червні 2013 року затвердили проєкт, згідно з яким у рамках реконструкції парку імені Богдана Хмельницького на місці легендарного «Поплавка» мали збудувати нове дворівневе кафе на воді. Цей проєкт так і не здійснили. У 2010-х роках провели лише реконструкцію набережної, на якій знаходилося кафе, а потім закрили доступ до платформи, де раніше був популярний заклад.
У статті використане цитування із статті про кафе сайту krlife.com, а також фото з цього сайту і фейсбук-групи «Криворізька старовина»
Комментування доступне тільки для авторизованих користувачів
10-02-2023 19:24
Яка тут реконструкція колишнього кафе "Поплавок",коли майже у густонаселеному районі Кривого Рогу замість відновлення кінотеатра "Сучасник" будівлю кінотеатру прибрали і на його місці побудували черговий "АТБ"!
10-02-2022 15:05
Володимир СтецюкЮрко Степовий про брата - отамана Степового-Блакитного
Про героїчну постать отамана Степового-Блакитного широка українська громадськість, передусім української діаспори, дізналася у повоєнні роки з документально-біографічних повістей його молодшого брата Федора Пестушка.
Увійти до облікового запису
на порталі
Пам’ятайте, що ввічливість — одна з ознак розумної людини.
Поважайте
інших
користувачів та дотримуйтесь Правил
порталу.
Також користуючись сайтом Ви погоджуєтесь із Політикою Конфіденціальності.
Необхідно заповнити