Які об'єкти архітектурної спадщини Кривого Рогу були пошкоджені внаслідок російської агресії

Які об'єкти архітектурної спадщини Кривого Рогу були пошкоджені внаслідок російської агресії

Щоб дізнатися про кількість пошкоджених та/або зруйнованих об'єктів культурної спадщини у нашому місті, редакція онлайн-медіа "Перший Криворізький" 1kr.ua надіслала запит виконкому Криворізької міської ради. Ми дізналися, що Департамент регулювання містобудівної діяльності та земельних відносин має інформацію про три пошкоджені пам'ятки архітектури місцевого значення.

За інформацією управління культури виконкому міської ради, 31 липня 2023 року та 8 вересня 2023 року внаслідок російських ракетних ударів у Кривому Розі було пошкоджено пам'ятки архітектури місцевого значення, а саме:

  • "Адміністративний будинок" за адресою: вулиця Пушкіна, 44 (балансоутримувач ДВНЗ "Криворізький національний університет"). Внаслідок ракетного удару було розбито скління віконних прорізів загальною площею 106,4 метрів квадратних.
  • "Гірничорудний інститут" за адресою: вулиця Пушкіна, 37 (балансоутримувач ДВНЗ "Криворізький національний університет") — розбито скління віконних прорізів загальною площею 1303 метри квадратні.
  • Готель "Металург" за адресою: проспект Поштовий, 14 (власник будівлі ТОВ "F&С REALTY") — розбито скління віконних прорізів загальною площею 107 метрів квадратних. 

За даними виконкому криворізької міської ради, на цей момент (28 листопада 2023 року) всі пошкоджені вікна закрили плитами OSB. За словами представників влади, відновленням займатимуться ті, хто відповідає за ці будівлі. 

Напишіть у коментарях, чи зустрічали ви інші пошкоджені будівлі, які є пам'ятками архітектури місцевого значення? 
 

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

На що хворіли і як лікувались криворіжці в часи німецької окупації та в післявоєнну добу

Час німецької окупації Криворіжжя в роки Другої світової війни негативно вплинув на здоров’я містян.

Історія Веселих Тернів

Перші згадки про Веселі Терни датуються  XVIII століттям

Криворіжжя під більшовицькою навалою: частина друга

На боротьбу з повстанством було спрямовано всю потугу репресивної та воєнної машини російського більшовизму. Намагання більшовиків упокорити повстале селянство також руками самих же селян.