Польовий штаб

Окремий тимчасовий підрозділ, який створювався військовою нарадою для придушення селянських повстань і укріплення радянської влади.

23 березня 1921 року організовано польовий штаб Nº 1 і Nº 2. Командування штабу Nº
1 складалося з голови Криворізької військової наради Луса, начальника політбюро С.С.
Тинка, повітового військового комісара Рубіна, повітового продовольчого комісара Мартена, голови повітового посівкому Олексієнка. Місцем дислокації було містечко Ганнівка (нині с. Ганнівка Петровського району Кіровоградської обл.). Регіоном діяльності польових шкіл Nº 1 було 10 волостей, найбільш охоплених повстанським рухом.


До польової школи додавалися окремі військові підрозділи. Крім виявлення учасників визвольних змагань займався збором продрозверстки за минулі роки, реквізиціями у господарствах заможних селян і сімʼях по-ворожому налаштованих до радянської влади, чисткою органів влади, організацією партійних, комсомольських осередків і КНС, створенням прокатних пунктів тощо. Штаб Nº 2 на чолі з О.К. Фесенком та членом Цесарським, Тайцем, Шевченком і Вороновим базувалися в с. Гурівка (нині Кіровоградська область). Виконував аналогічні функції. При польових школах діяли особливі відділи, які займалися виявленням, арештами і слідством відносно осіб, що мали "антирадянське забарвлення”, створювали агентурну мережу по виявленню "петлюрівського підпілля". Свою діяльність польові школи припинили наприкінці червня 1921 року.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Статті на тему

Базарна вулиця: довідка з історії Кривого Рогу

Кривому Рогу — 247: міфи та факти з історії

Молодята у містечку Кривий Ріг

Фото на тему

Відкритий лист видання "КП"

Благоустрій колишньої вулиці Єсеніна (нині вул. Джохара Дудаєва)

Амфори

Станція Карнаватка

Типи "німих" гасінь

Відео на тему

Що таке Деконська петля у Кривому Розі?

Як Генгулець став Інгульцем?

Топ 5 фактів про місто рекордсмен

Кривий Ріг: кінохроніка 1930-х років.

Хто будував Кривий Ріг? | 1kr.ua