Проспект Поштовий Кривий Ріг вулиця

історична будівля на Проспекті Поштовий

Криворізьке комерційне училище початку ХХ століття

Де навчалися майбутні банкіри, бухгалтери і менеджери у Кривому Розі

“Криворогское восьмиклассное Коммерческое училище” заснували у 1908 році за підтримки Роговського Матвія Антоновича - директора-розпорядника місцевого відділу “Акціонерного товариства залізних руд” та директора Донецького рудника І. Павлова.

Навчальний заклад знаходився на вулиці Глінки у будинку Файнштейна. У 1910 році тут навчалося 150 юнаків і 58 дівчат. Перший випуск спеціалістів у торгівлі, банківській справі і бухгалтерії  був у 1915 році. Тоді ж побудували другий поверх училища. Загальний строк навчання разом із двома роками підготовки складав 10 років. 

Директор училища В’ячеслав Морачевський очолював криворізьку партію монархістів. Викладачами комерційного училища були особи, які отримали освіту у Московському, Санкт-Петербурзькому та Одеському університетах.

Тут викладали російську, німецьку, французьку мови, географію, іудейський закон (для єврейських учнів), фізику, фізкультуру і мистецтво. 

 

 

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Комерційне училище. Заняття з фізичної культури

Учні й учениці Криворізького комерційного училища

Будинок Фанштейна

Сім'я директора криворізького комерційного училища В'ячеслава Морачевського

Старе місто. Криворізьке комерційне училище

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Жіноча гімназія Варвари Головченко: факти і фотографії

Вулиця Церковна у Центрально-Міському районі міста Кривого Рогу є однією із найстаріших та, певно, історично найцікавіших вулиць нашого міста. Саме тут знаходиться будівля, де більше ста років тому навчалися панянки у довгих сукнях з білими комірцями та строгими зачісками. Саме вони тоді гуляли проспектом Поштовим, що неподалік від цієї вулиці, пили чай та поспішали на заняття у жіночу гімназію, будівля якої збереглася і донині

Про юних підпільників школи №15 Кривого Рогу

З 15 серпня 1941-го року Кривий Ріг був окупований німцями. Майже одразу тут виникла підпільна комсомольсько-молодіжна організація юнака на ім'я Микола Решетняк

Театр Шевченка у післявоєнні роки

Які вистави дивилися у зруйнованому німцями місті та як відбудовували театр