Проспект Поштовий Кривий Ріг вулиця

історична будівля на Проспекті Поштовий

Криворізьке комерційне училище початку ХХ століття

Де навчалися майбутні банкіри, бухгалтери і менеджери у Кривому Розі

“Криворогское восьмиклассное Коммерческое училище” заснували у 1908 році за підтримки Роговського Матвія Антоновича - директора-розпорядника місцевого відділу “Акціонерного товариства залізних руд” та директора Донецького рудника І. Павлова.

Навчальний заклад знаходився на вулиці Глінки у будинку Файнштейна. У 1910 році тут навчалося 150 юнаків і 58 дівчат. Перший випуск спеціалістів у торгівлі, банківській справі і бухгалтерії  був у 1915 році. Тоді ж побудували другий поверх училища. Загальний строк навчання разом із двома роками підготовки складав 10 років. 

Директор училища В’ячеслав Морачевський очолював криворізьку партію монархістів. Викладачами комерційного училища були особи, які отримали освіту у Московському, Санкт-Петербурзькому та Одеському університетах.

Тут викладали російську, німецьку, французьку мови, географію, іудейський закон (для єврейських учнів), фізику, фізкультуру і мистецтво. 

 

 

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Випускники "Криворізького восьмикласного Комерційного училища"

Учні й учениці Криворізького комерційного училища

Комерційне училище. Заняття з фізичної культури

Старе місто. Криворізьке комерційне училище

Екскурсія учнів Криворізького восьмикласного комерційного училища

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Іван Авраменко: художник-соцреаліст

На честь цього митця названа вулиця у Саксаганському районі Кривого Рогу

Історія криворізького цирку

Про будівництво цирку у Кривому Розі заговорили у середині 60-х років минулого століття. У червні 1970 року на Соцмісті у Металургійному районі Кривого Рогу відбулось його відкриття

Без води, без заводів, але з театрами - як жили криворіжці під час окупації у 1941-1944 роках

Кривий Ріг був окупований німецькими військами 30 місяців — із 15 серпня 1941 року до кінця лютого 1944 року. У цей час криворіжці мали проблеми з водо- та електропостачанням, вивчали в школах німецьку мову (а спершу навіть «Заповіт» Шевченка), відновлювали знищені заводи, грали товариські футбольні матчі з румунськими, угорськими й німецькими вояками. Як змінилося місто, у якому на початок 1941 року проживали трохи більше 200 тисяч людей, і як німці керували життям місцевого населення — на history.1kr.ua