Проспект Поштовий Кривий Ріг вулиця

історична будівля на Проспекті Поштовий

Криворізьке комерційне училище початку ХХ століття

Де навчалися майбутні банкіри, бухгалтери і менеджери у Кривому Розі

“Криворогское восьмиклассное Коммерческое училище” заснували у 1908 році за підтримки Роговського Матвія Антоновича - директора-розпорядника місцевого відділу “Акціонерного товариства залізних руд” та директора Донецького рудника І. Павлова.

Навчальний заклад знаходився на вулиці Глінки у будинку Файнштейна. У 1910 році тут навчалося 150 юнаків і 58 дівчат. Перший випуск спеціалістів у торгівлі, банківській справі і бухгалтерії  був у 1915 році. Тоді ж побудували другий поверх училища. Загальний строк навчання разом із двома роками підготовки складав 10 років. 

Директор училища В’ячеслав Морачевський очолював криворізьку партію монархістів. Викладачами комерційного училища були особи, які отримали освіту у Московському, Санкт-Петербурзькому та Одеському університетах.

Тут викладали російську, німецьку, французьку мови, географію, іудейський закон (для єврейських учнів), фізику, фізкультуру і мистецтво. 

 

 

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Додати коментар

Поділитися у соцмережах

Пов’язані матеріали

Фото на тему

Випускники "Криворізького восьмикласного Комерційного училища"

Учні комерційного училища

Екскурсія учнів Криворізького восьмикласного комерційного училища

Учні й учениці Криворізького комерційного училища

Старе місто. Криворізьке комерційне училище

Коментарі до статті

Немає комментарів

Додати коментар

Вас може зацікавити

Справа Криворізької повстанської організації боротьбистів

На початку травня 1920 року з оперативною командою у 1400 відбірних чекістів до Харкова прибув голова всеросійської надзвичайки Фелікс Дзержинський. Чим же займався очільник ВЧК в Україні?

Перші археологічні розкопки Криворіжжя та як археологи визначають вік знахідок

Студенти Криворізького педагогічного давно досліджують городище скіфського часу в Холодному Яру в межах польової археологічної практики. Базою практики є Скіфська Правобережна експедиція, яку очолює науковий співробітник Інституту археології Національної академії наук Олександр Могилов

Останній хан з династії Кунгартів: заслання в Кривий Ріг, робота на шахті і смерть

Саїд Абдулла-хан був останнім ханом Держави Хорезм, правитель з узбецької династії. Він прийшов до влади після вбивства його рідного брата. Саїд Абдулла-хан не мав реальної влади, а був маріонеткою військового візира держави, який встановив в державі військову диктатуру. Останні роки свого життя Саїд провів у Кривому Розі, де й був ймовірно похований