Марія Пунтус
Журналістка, авторка
Матеріали автора
Дитинство і дорослішання
Володимир Дранько народився 27 лютого 1982 року у Кривому Розі. Дитинство і доросле життя він провів у Довгинцівського району, закінчив середню школу №90.
Одразу після школи Володимир став працювати водієм таксі, працював у сфері цивільного перевезення цивільного перевезення. У 2000 році відслужив строкову службу в армії, потім залишився служити за контрактом на 1 рік.
У 2011 році Володимир познайомився з майбутньою дружиною Іриною. У 2014 році у пари народилась донька Віка, а Ірина й Володимир побралися 20 жовтня 2022 року.
- Він був чудовим сім'янином, господарем, гарним батьком, — каже дружина загиблого Ірина. — Всі разом ми їздили в подорожі. Минулого року він їздив на заробітки у Німеччину, збирався перевести нас туди жити, забрати мене і двох дітей. Володимир був спокійний і добрий, талановитий активіст, любив свою вулицю, а також вправний господар.
Повномасштабне вторгнення
Володимир вмовив дружину з маленькою донькою виїхати з країни, коли Росія повномасштабно напала на Україну у лютому 2022 року. Сім'я евакуювалась, а приїхала назад у вересні. 3 березня Володимира мобілізували, він стояв на захисті України разом з іншими нацгвардійцями військової частини 3011.
Володимир Дранько був солдатом-стільцем. Довгий час Володимир з побратимами охороняли блокпости на в'їздах у місто, але 3 жовтня 2022 року Володимир приїхав додому і жінки й сказав, що треба спальники.
Після Кривого Рогу підрозділ Володимира перевели на необхідні бойові позиції на Херсонщину, близько до населеного пункту. Новоолександрівки
- Побажав добраніч, а доброго ранку вже не побажав, — згадує Ірина. Володимир загинув 29 жовтня 2022 року від влучання російської ракети в укріплення, де перебували військові Національної гвардії. 2 листопада 2022 року Володимир Дранька поховали на Центральному кладовищі Кривого Рогу на Алеї слави
Вшанування пам'яті
Мешканці вулиці Літке Довгинцівського району Кривого Рогу пропонують містянам підтримати петицію про перейменування вулиці Літке (де жив захисник) на вулицю імені Володимира Дранька.
"Ми пишаємося, що саме на нашій вулиці жив такий патріот, який з перших днів війни не роздумуючи пішов в ряди Національної Гвардії України. Людина честі та совісті. Ми маємо плекати пам'ять про таких людей і ставити як приклад підростаючому поколінню."
Зараз вулиця носить ім'я російського мореплавця, але не потрапила під хвилю перейменування літа 2022 року.
Пов’язані матеріали
Комментування доступне тільки для авторизованих користувачів
Увійти до облікового запису
на порталі
Пам’ятайте, що ввічливість — одна з ознак розумної людини.
Поважайте
інших
користувачів та дотримуйтесь Правил
порталу.
Також користуючись сайтом Ви погоджуєтесь із Політикою Конфіденціальності.
Необхідно заповнити
Усе гаразд, everybody! Просто попереджаємо, що 1kr.ua використовує файли cookies.
Це для аналізу та налаштування реклами. Дякуємо, що з нами!