Криворізьке «зелене містечко» існувало у 1950-х роках на Соцмісті і було робітничим поселенням металургійного заводу «Криворіжсталь». Тут проживало близько десяти тисяч криворіжців і криворожанок, які працювали на заводі поруч і жили тут сім'ями.
Умови проживання були доволі суворими: до «містечка» так і не провели каналізацію й водопровід, тож мешканці мусили набирати воду у колонках. Мешканці відверто скаржились на місцеві комунальні служби через відсутність комфортних умов для родин працівників і працівниць заводу.
Школа №19
У «зеленому містечку» працював лише один продовольчий магазин. Щоб мешканець міг купити собі щось із продуктів, треба було вистояти багатогодинну чергу. Дозвілля місцеві могли провести у невеликому клубі, бібліотеки чи інших культурних закладів тут не було.
Натомість у «зеленому містечку» працювала школа №19, яку побудували ще у довоєнні часи. Під час війни поруч з «містечком» знаходився табір для військовополонених, після війни на основі табору побудували виправну колонію №80.
Школа №19
До середини 1960-х років побутові умови для мешканців трохи покращили. Орім школи, там запрацювали два дитячих садочки і ще кілька магазинів. У 1973 році активно будувалась доменна піч №9 металургійного заводу, тож мешканців «зеленого містечка» вирішили переселити на територію сучасного Саксаганського району. «Зелене містечко» знесли.
Головний корпус колишньої Ямчицької нижчої сільськогосподарської школи. Зелене містечко, 1960-ті роки. Знищене на початку 1970-х років при будівництві Доменної печі №9 Криворізького металургійного заводу.
У матеріалі використані фото з фейсбук-групи «Криворізька старовина»
Комментування доступне тільки для авторизованих користувачів
25-10-2021 19:00
Юрій Сич: криворізький архітектор і митець
Юрій Петрович Сич - криворізький архітектор, графік, дизайнер, художник.
27-12-2022 08:00
Історія Криворізького авіаційного коледжу
Як з'явився навчальний заклад, який навчив понад сорок тисяч професіоналів, які працюють в усьому світі
14-10-2022 07:35
Марія ПунтусФотоательє, товариство взаємного кредиту: таємниці будинку Федоренка
У Кривому Розі є красива історична будівля, що закрита для відвідувачів. А 100 років тому тут велася активна діяльність: проходили фотосесії, давали кредити, торгували жіночими вбраннями та друкували книжки
Увійти до облікового запису
на порталі
Пам’ятайте, що ввічливість — одна з ознак розумної людини.
Поважайте
інших
користувачів та дотримуйтесь Правил
порталу.
Також користуючись сайтом Ви погоджуєтесь із Політикою Конфіденціальності.
Необхідно заповнити