Російсько-українська війна
Біографія
Федір Павлович Школьний народився 30 жовтня 1966 року у селі Мар'янське Апостолівського району Дніпропетровської області.
10 класів закінчив у зеленодольській школі №2, а після неї пішов у сержантську школу міста Мари (Туркменістан), згодом служив у Закавказькому військовому окрузі на території сучасної Арменії.
У 1987 році Федір Школьний повернувся з армії і влаштувався на Криворізьку Теплову Електростанцію у Зеленодольську (ТЕС-2).
Там чоловік працював по 2017 рік — всього 30 років. Він пройшов шлях від штатного працівника до машиніста енергоблока, а у 55 років пішов на пенсію.
Сім'я і захоплення
З майбутньою дружиною Валентиною вони народились в одному пологовому, але познайомились лише через 39 років, 3 грудня 2005 року. 16 років Федір і Валентина прожили разом.
Подружжя жило в місті Апостолове на вулиці Осипенка разом з дітьми Федора від попередніх шлюбів і з дітьми Валентини. Від першого шлюбу у Федора була донька Ольга, яка народилась у 1988 році. Зараз вона живе у Києві. Від другого шлюбу був син Ігор 1994 року народження.
Разом з Валентиною вони любили щороку їздити на Херсонщину, зокрема в село Облої, на гаряче джерело.
Часто брали з собою онуків, яких на двох було п'ятеро - у Федора два хлопці: Нестору 14, Матвію – 9, у Валентини: Кирилу 8, Софії 14 і Вікторії 9.
Федір з Валентиною любили їздити на Токівський водоспад, до Каховського водосховища.
Війна і загибель
Федір був справедливим і ніколи не втрачав бадьорості . Він розумів, що буде війна, бо завжди був у новинному контексті. Говорив жінці, що коли почнеться війна, він піде захищати країну.
Я що, буду зустрічати їх хлібом-сіллю? Чи просто чекати, поки зайдуть? Я так не можу, — так він казав Валентині.
25 лютого Федір увесь день простояв у черзі біля військкомату, щоб вступити до тероборони. В той же день востаннє пообідав з дружиною, забрав речі й поїхав на збори тероборони. Федір як боєць тероборони був підпорядкований 17-й танковій бригаді, військовій частині 19/62.
З кінця лютого до початку березня Федір проходив навчання у Черкаську, а у березні 2022 року їх перевезли в Андріївку Широківського району Дніпропетровської області. Там він проходив службу.
4 березня 2022 року Валентина евакуювалась з сім'єю до Польщі. Щоранку і щовечора Федір виходив на зв'язок: чи-то дзвонив, чи-то писав, завжди був у гарному настрої і говорив, що у нього все добре. На вечір 14 березня Валентина відчула, що щось не так.
Зранку їй повідомили, що її чоловік Федір Школьний загинув 14 березня 2022 року у селі Мала Шестірня Бериславського району Дніпропетровської області разом з побратимом Андрієм Павлюком: вони потрапили під мінометний обстріл.
Федору на момент загибелі було 55 років. Поховали Федора Школьного в Апостоловому на Центральному кладовищі на Алеї Слави.
Ми просто жили: займались внуками, катались на велосипедах, він вчив онучку грати на гітарі, онуків грати у м'яча, у шашки й шахи. Федір завжди допомагав сусідам, був привітним, чесним, справедливим… Болить душа за його обірванне життя,він мріяв що на пенсії ми будемо подорожувати нашою країною, — каже дружина Валентина.