Марія Пунтус
Журналістка, авторка
Інші історії автора
28 черв. 2024 р. «Лишились дружина та діти, брати»: загинув криворіжець Володимир Городиський 28 черв. 2024 р. «Мав золоте серце»: загинув криворіжець Станіслав Фролков 31 бер. 2024 р. «Завжди мріяв бути танкістом»: у 2015 році загинув криворіжець Олексій Осташевський Усі матеріалиМатеріали автора
Після школи здобув середню технічну освіту в професійно-технічному училищі №22, отримав професію муляра.
Після закінчення училища Олександр спочатку працював на «АрселорМіттал Кривий Ріг» вогнетривником. За два десятки років звільнився. 5–7 років тому криворіжець почав працювати озеленювачем у «Сансервісі». Проживав у Металургійному районі разом із дружиною Ніною, з якою одружився у 2007 році. Олександр виховував дітей Ніни — Оксану і Максима.
Коли Росія розгорнула масштабну військову агресію проти України, Олександр добровільно пішов до військкомату на початку березня 2022 року. Вступив на службу вже 13 березня 2022, воював у складі Національної гвардії України, у військовій частині 3052, що базується в Полтаві. Був командиром відділення стрілецького взводу стрілецької роти стрілецького батальйону. Воював на Донецькому, Куп’янському, Миколаївському напрямках і на Луганщині. Олександр мав звання молодшого сержанта.
Олександр загинув біля населеного пункту Стельмахівка, що на межі Луганської і Харківської областей, унаслідок мінометного обстрілу 29 червня 2023 року. Захисника поховали 4 липня 2023 року на Центральному кладовищі Кривого Рогу в Секторі почесних поховань. У нього лишились дружина, діти, мати, сестра. Посмертно Олександр Гирько нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.
Планував у серпні приїхати у відпустку, провідати рідних, — згадує сестра Олена. — Мріяв про перемогу. Казав: «Буде перемога — сім’єю поїдемо на море». Вірив у те, що повернеться. Але не так сталося, як гадалося.
Пов’язані матеріали
Комментування доступне тільки для авторизованих користувачів
Увійти до облікового запису
на порталі
Пам’ятайте, що ввічливість — одна з ознак розумної людини.
Поважайте
інших
користувачів та дотримуйтесь Правил
порталу.
Також користуючись сайтом Ви погоджуєтесь із Політикою Конфіденціальності.
Необхідно заповнити
Усе гаразд, everybody! Просто попереджаємо, що 1kr.ua використовує файли cookies.
Це для аналізу та налаштування реклами. Дякуємо, що з нами!